هواوی پی ۴۰ حسگر تصویر سونی IMX700 با رزلوشن ۵۲ مگاپیکسلی را خواهد داشت

0 110

با ارایه پرچمدار ۱۰۸ مگاپیکسلی توسط سامسونگ و شیائومی می بینیم که کمی بازار پرچمدارها در بخش دوربین متفاوت شده است. هواوی برندی است که چندسال اخیر صدر جدول DxO را برای خود کرده و باید دید که راهبرد چینی ها چیست؟ گفته می شود هواوی پی ۴۰ حسگر تصویر سونی IMX700 با رزلوشن ۵۲ مگاپیکسلی را خواهد داشت. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

حسگر تصویر سونی IMX700

حسگر تصویر سونی IMX 700

با سامسونگ گلکسی اس ۲۰ اولترا و شیائومی می ۱۰ پرو و دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی‌شان به نظر می رسد داشتن یک سنسور با وضوح فوق العاده بالا روند جدیدی پیدا کرده است. آیا سری Huawei P40 مشهور به دلیل مهارت عکاسی در سطح بالا، از همان مسیری پیروی می کند؟ خوب طبق آخرین شایعات، شاید اینطور نباشد.

گمانه زنی های جدید نشان می دهد که سری جدید هواوی P40 ممکن است به یک سنسور CMOS سونی IMX700 مجهز شود. این سنسور دارای رزلوشن ۵۲ مگاپیکسلی است؛ بنابراین اگر بخواهیم فقط عدد را مقایسه کنیم، کمتر از نیمی از حسگر تصویر ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ است. این سنسور همچنان از همان فیلتر رنگ RYYB که در هواوی پی ۳۰ پرو دیدیم، استفاده می کند.

شایعات حاکی از آن است که سونی IMX700 یک سنسور بزرگ ۱/۱.۳۳ اینچی را با پشتیبانی از فن آوری ادغام پیکسل ها و تولید تصویر ۱۶ مگاپیکسلی ارایه می کند. به عبارت دیگر، بزرگترین واحد اندازه پیکسل قابل مشاهده می تواند در حدود ۴.۴۸ میکرومتر باشد. برای مقایسه، سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی Galaxy S20 Ultra از ادغام ۹ پیکسل پشتیبانی می کند که به یک پیکسل بزرگ تا ۲.۴ میکرومتر می رسد. در همین حال سنسور HMX 100 مگاپیکسلی شیائومی از ادغام ۴ پیکسل پشتیبانی می کند و اندازه یک پیکسل آن ۱.۶ میکرومتر است.

پیکسل های بسیار بزرگ ۴.۴۸ میکرومتری برای سونی IMX700

بنابراین، با توجه به اطلاعاتی که تاکنون به‌دست آمده است، پرچمدار سری بعدی هواوی P40 باید نسبت به دو نمونه سامسونگ و شیائومی، برتری داشته باشد. اندازه پیکسل بزرگتر سونی 4.48μm در حقیقت قادر به تولید تصاویر بهتر در شرایط کم نور است. در مقایسه با 2.4μm و 1.8μm از سامسونگ.

سرانجام هواوی پی ۴۰ پرو همچنین باید به یک لنز با زاویه دید فوق عریض ۴۰ مگاپیکسلی، لنز پریسکوپ متغیر نوری 10 برابر اپتیکال و لنز حسگر عمیق ToF مجهز شود. شما چطور فکر می کنید؟ این اندازه پیکسل ها به نظر من غوغا می کنند.

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.