مسابقه عکاسی سونی ۲۰۱۸ فرصتی برای دیده شدن عکس‌هایتان

4

مسابقه عکاسی سونی طبق روال هر ساله، در سال ۲۰۱۸ نیز برگزار خواهد شد. این رویداد هنری که از لحاظ تعداد شرکت کننده بزرگ‌ترین مسابقه عکاسی جهان به حساب می‌آید، در اوایل سال ۲۰۱۸ در خانه مشهور سامرست در لندن کار خود را شروع می‌کند. شما نیز مانند دیگر شرکت‌کنندگان بین‌المللی می‌توانید آثار خود را به هیئت انتخاب این مسابقه ارسال کنید تا پس از انتخاب شدن به بخش اصلی مسابقه راه یابد.

مسابقه The Sony World Photography Awards در چهار بخش حرفه‌ای، آزاد، نوجوانان و بخش دانشجویی برگزار خواهد. در بخش حرفه‌ای، عکاسان می‌توانند در قالب عکاسی فتوژورنالیسم، عکاسی تجاری و عکاسی هنری و هفت دسته‌بندی دیگر آثار خود را به مسابقه ارسال کنند. آثار ارسال شده باید در قالب یک مجموعه ۵ تا ۲۰ عکسی و از لحاظ موضوعی با یکدیگر مرتبط باشند. برندگان این بخش در دسته‌بندی‌های مختلف، یک پرواز به لندن و نشان Sony Awrds را دریافت خواهند کرد و آثارشان در نمایشگاه‌های گروهی به نمایش درخواهد آمد. به علاوه که یک مجموعه از تجهیزات عکاسی سونی نیز برای برندگان بخش‌های مختلف در نظر گرفته شده است. در بخش حرفه‌ای یک عکاس نیز عنوان عکاس سال را برنده می‌شود و جایزه‌ای ۲۵ هزار دلاری را با خود به خانه خواهد برد و آثارش در سامرست لندن به نمایش گذاشته می‌شود.

در بخش رقابت آزاد هر کسی با هر سنی و هر سطحی از تجربه می‌تواند آثارش را به صورت تک‌فریم به مسابقه بفرستد. این بخش نیز در ۱۰ موضوع مختلف عکاسی برگزار می‌شود و برندگان هر بخش علاوه بر برنده شدن تجهیزات عکاسی سونی، آثارشان نیز به صورت گروهی به نمایش درمی‌آید. نفر اول این بخش، علاوه بر این جوایز ۵ هزار دلار دریافت می‌کند و به اختتامیه مسابقه نیز دعوت می‌شود.

در بخش نوجوانان نیز عکاسان نوجوان می‌توانند تک عکس‌هایشان را به مسابقه ارسال کنند. ترکیب‌بندی‌های جذاب از محیط زندگی تنها موضوع این بخش از مسابقه است و نفر اول علاوه بر تجهیزات عکاسی سونی، یک سفر به لندن و به نمایش در آمدن عکسش در سامرست را خواهد برد.

در بخش دانشجویی که مخصوص دانشجویان عکاسی در نظر گرفته شده، در دو بخش برگزار خواهد شد و دانشگاه‌ها باید به صورت جداگانه در مسابقه ثبت‌نام کنند تا دانشجویان بتوانند اثر خود را در قالب یک تک عکس به دانشگاه معرفی کنند. هر دانشگاه فقط می‌تواند عکس یک دانشجو را به مسابقه ارسال کند. پس از انتخاب ۱۰ عکاس دانشجو توسط هیئت داوری این ده نفر رقابت را در بخش دوم آغاز می‌کنند. نفر اول این مسابقه علاوه بر یک پرواز لندن و تجهیزات عکاسی سونی مبلغ ۳۰ هزار دلار را دریافت خواهد کرد.

شرکت دادن عکس‌ها در مسابقه رایگان می‌باشد و هر کسی با هر شرایطی می‌تواند در مسابقه شرکت کند ولی باید توجه داشت که اگر در بخش آزاد شرکت کنید دیگر نمی‌توانید در بخش حرفه‌ای به رقابت بپردازید و برعکس. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت مسابقه به آدرس زیر مراجعه کنید.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه داشته باشید مطالب بیشتر از این نویسنده

4 نظرات

 1. mohammad می‌گوید

  mamnon az matalebe khobeton.
  faghat kash daste bandi mozo haye mosabdghe ham nam mibordid tak tak

  1. امیر حسینی می‌گوید

   مسابقه دسته‌بندی‌های خیلی متنوعی داره که می‌توبند در خود وبسایت مسابقه، اون‌ها رو مشاهده کنید.

 2. رضوان مرادی می‌گوید

  سلام و وقت‌بخیر.نحوه شرکت توی مسابقه چطوره؟! از طریق همون سایتی که گذاشتید،هستش؟!

  1. امیر حسینی می‌گوید

   بله از طریق وبسایت مسابقه می‌تونید عکس‌های خودتونو ارسال کنید.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.