اخبار فراخوان‌ها و نمایشگاه‌های هفته‌ی سوم فروردین ۹۷ را در وبلاگ پیکسل بخوانید

اخبار فراخوان‌ها و گالری‌ها

0

طبق روال آخر هر هفته با اخبار گالری‌ها و فراخوان‌ها در زمینه عکاسی همراه شما هستیم. پیش از این‌هم قابل‌پیش‌بینی بود که هفته سوم فروردین‌ماه امسال به عنوان اولین هفته پس از تعطیلات، هفته‌ی پرخبری در زمینه اخبار نمایشگاه‌های عکس و فراخوان‌های مسابقات عکاسی باشد. در ادامه اخبار دو نمایشگاه عکس و چند فراخوان در زمینه عکاسی را خواهید خواند:

 

  • خانه هنرمندان ایران، میزبان نمایشگاه عکاس ایتالیایی

نمایشگاه عکس آلدو سلوچی عکاس ایتالیایی با عنوان “جهان غوطه‌ور” با همکاری خانه هنرمندان ایران و سفارت ایتالیا در ایران ۱۷ تا ۲۷ فروردین در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود.

آلدو سلوچی در افتتاحیه یکی از نمایشگاه‌های خود

سلوچی طراحی و نقاشی را از کودکی آغاز کرد و در کنار هنر به ورزش‌های دریایی و غواصی علاقه دارد؛ آب همواره جذابیت خاصی برای او داشته است و از این عنصر در آثارش به شکلی بدیع و شاعرانه استفاده می‌کند. الدو در آثارش آب را از بستر اصلی‌اش جدا کرده و به جزییات هندسی و سیالیت آن توجه کرده است. او در عکس‌های خود فرم‌های زیبا و درخشانی از آب را به نمایش می‌گذارد. سلوچی که مجذوب دنیای عکاسی و ویرایش کامپیوتری عکس است، با آثار خود به شکلی تاثیرگذار، خودجوش و خارج از هرگونه قاعده با مخاطب ارتباط برقرار می کند.

نمایشگاه عکس آلدو سلوچی جمعه ۱۷ فروردین ساعت ۱۷ در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و تا ۲۷ فروردین میزبان علاقه‌مندان است.

 

  • برپایی نمایشگاه آثار هنری با موضوع زلزله کرمانشاه

نمایشگاه آثار هنری با موضوع زلزله کرمانشاه که در زمستان سال گذشته از سوی مدرسه ایده فراخوان شد، روز جمعه ۱۷ فروردین‌ماه آثار منتخب خود را در فضای نمایشگاهی جدید گالری ایده در معرض دید علاقمندان قرار خواهد داد.

این نمایشگاه در بخش بین‌الملل، بخش مسابقه و بخش افتخاری کارگاه آموزشی مدرسه ایده برگزار شده و جوایز ارزنده‌ای این رویداد همزمان با برپایی نمایشگاه به برگزیدگان اعطا خواهد شد.

نمایشگاه آثار هنری با موضوع زلزله کرمانشاه

طبق اعلام برگزارکنندگان، مؤسسه ایده بر آن است تا با برپایی این رویدادها، گامی موثر در مسیر اصلاح الگوهای فرهنگی جامعه در زمینه نوع‌دوستی بردارد.

نمایشگاه آثار هنری زلزله کرمانشاه تا پایان فروردین ماه در کریم‌خان زند، خیابان سنایی، خیابان هجدهم، پلاک ٢۶ گالری ایده میزبان علاقمندان به هنر است.

 

  • فراخوان دهمین جشنواره سراسری عکس آبرنگ

دهمین جشنواره سراسری عکس آبرنگ ، یادواره زنده یاد احمد خادم الحسینی توسط آموزشگاه تخصصی موسسه آبرنگ مشهد برگزار می شود.

دهمین جشنواره سراسری عکس آبرنگ
دهمین جشنواره سراسری عکس آبرنگ

اکنون به درخواست و پیشنهاد فراوان هنر دوستان و علاقه مندان رشته عکاسی جشنواره سراسری عکس آبرنگ را که با یادم و نام یکی از اساتید و عکاسان دیارمان زنده یاد احمد خادم الحسینی برگزار می گردد .

موضوع این جشنواره “اصالت و فرهنگ ایرانی” است و علاقمندان میتوانند تا تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ اقدام به ارسال آثار خود به این جشنواره کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار می‌تونید به نشانیwww.abrang.org مراجعه نمایید.

 

  • فراخوان دهمین نمایشگاه عکس‌های برترسال‌ دوربین.نت

دوربین.نت آژانس عکس خبری ایران دهمین نمایشگاه عکس‌های برتر سال خود را برگزار می‌کند. این نمایشگاه غیر رقابتی بوده و نهایت ۳۰۰ فریم از عکس‌های ارسالی و از هر عکاس یک فریم عکس در نمایشگاهی در تهران و شهرهای منتخب روی دیوار می رود و بعد از آن در سایت و کتاب نمایشگاه منتشر خواهد شد.

عکاسان با هر گرایش، ژانر و هر نوع دوربینی می توانند یک یا دو عکس منتخب و برتر سال ۹۶ خودشان را ایمیل کنند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت نمایشگاه به آدرس top.doorbin.net مراجعه کنید.

 

  • فراخوان دومین جشنواره بین المللی عکاسی «نگاه آبی»

فراخوان دومین جشنواره بین المللی عکاسی «نگاه ابی» با محوریت مصرف صحیح انرژی و معرفی انرژی های پاک منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره؛ این رویداد توسط کانون هنر و زیست بوم «دایره آبی» دانشگاه تهران و با حمایت شرکت بهینه سازی مصرف سوخت ایران و با هدف معرفی و فرهنگ سازی مصرف صحیح انرژی و استفاده از انرژی های پاک فراخوان دومین دوره خود را در سطح بین المللی منتشر کرد.

پوستر دومین جشنواره بین المللی عکاسی «نگاه آبی»
پوستر دومین جشنواره بین المللی عکاسی «نگاه آبی»

این دوره از جشنواره در سه بخش عکاسی حرفه ای ملی و بین المللی و همچنین عکس های موبایلی برگزار می گردد و شرکت در این جشنواره برای تمامی عکاسان و علاقه مندان به عکاسی از سراسر جهان آزاد است.

انرژی های پاک، بهینه سازی مصرف، هدررفت، آلودگی صنعتی، حمل و نقل، آلودگی هوا، شهر سبز و توسعه پایدار از موضوعات این دوره جشنواره است و آثار نفرات منتخب جشنواره در نمایشگاه هایی در ایران و سراسر جهان به شکل همزمان به نمایش درخواهند آمد.

ارسال آثار بخش عکاسی حرفه ای به جشنواره صرفاً از طریق درگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.BlueCircleGroup.ir امکان‌پذیر است و شرکت کنندگان بخش موبایلی می توانند با استفاده از هشتگ BvipFest# در شبکه های اجتماعی، برای شرکت در جشنواره اقدام نمایند.مهلت پذیرش آثار شرکت‌کنندگان ۱۰ اردیبهشت ماه سال ۹۷ است.

 

  • فراخوان نمایشگاه گروهی عکس طنین زندگی ۳

باشگاه عکاسان طنین زندگی نمایشگاه گروهی عکس طنین زندگی ۳ را برگزار می کند.

فراخوان نمایشگاه گروهی عکس طنین زندگی ۳

این نمایشگاه گروهی در بخش‌های زیر برگزار خواهد شد:

بخش A: طبیعت و منظره  (پوشش گیاهی – حیات وحش –  مناظر طبیعی)
بخشB: مردم نگاری (زندگی بومی –  آیینی – مذهبی – مشاغل )
بخشC: معماری و بناهای تاریخی (اعم از مقبره‌ها –  امامزاده‌ها –  مساجد –  معابد وکلیساها)
بخش D: تکنیک‌های ویژه عکاسی( اچ دی آر -ماکرو- عکاسی شب – عکس‌های ۳۶۰ درجه و…)

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۹۱۲۹۴۷۹۱۵۰ و ۰۹۳۵۲۶۶۴۰۶۴ تماس بگیرید.

 

  • چهارمین دوره «جایزه فرشته» با موضوع «آژیر قرمز»

شهرکتاب فرشته چهارمین دوره از «جایزه فرشته» را در دو حوزه داستان کوتاه و عکس برگزار می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی شهرکتاب فرشته، این مجموعه با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و حمایت از نویسندگان و هنرمندان مستعد، چهارمین دوره از مسابقه «جایزه فرشته» را در دو حوزه داستان کوتاه و عکس و با موضوع «آژیر قرمز» برگزار می‌کند.

چهارمین دوره «جایزه فرشته» با موضوع «آژیر قرمز»

پس از برگزاری سه دوره «جایزه‌ فرشته» و با توجه به حضور جوانان علاقه‌مند به حوزه‌های داستان‌نویسی و عکس، شهرکتاب فرشته تصمیم بر آن دارد تا چهارمین دوره‌ از این اتفاق هنری ـ فرهنگی را با موضوع «آژیر قرمز»؛ در دو بخش داستانِ کوتاه و عکس و با هدف کشف و معرفی استعدادهای درخشان و ترویج فرهنگ کتابخوانی و عکاسی برگزار نماید.

 

هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۳ عکس به دبیرخانه ارسال نماید. در این بخش نیز عکس‌های ارسالی نباید در مسابقه یا جایزه دیگری حائز رتبه یا مقام شده باشند.

علاقمندان برای تکمیل فرم ثبت نام آنلاین و ارسال آثار خود می توانند به وب‌سایت شهرکتاب فرشته به نشانی: fereshtehbookcity.com مراجعه نمایند.

مهلت ارسال آثار از یکم دی‌ماه ۱۳۹۶ لغایت سی‌ویکم فروردین ماه ۱۳۹۷ خواهد بود. در متن فراخوان این جایزه آمده “ارسال آثار به دبیرخانه جایزه فرشته به منزله واگذاری حقوق مادی و معنوی این آثار به شهرکتاب فرشته است”.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.