سرویس پیام‌رسان Google Allo امروز رسما و برای همیشه تعطیل ‌شد

0

سرویس پیام‌رسان گوگل الو امروز برای همیشه تعطیل می‌شود و همین حالا هم وقتی به صفحه اصلی این پیام‌رسانمراجعه می‌کنید در کنار پیغام خداحافظی توصیه گوگل برای استفاده کاربران از سرویس پیام‌رسان Android Messages را می‌بینید.

این در حالیست که گوگل که چند سال گذشته را به پشتیبانی از گسترش پروتکل پیام‌رسان RCS اختصاص داده است هنوز به طور گسترده عرضه نشده و روند آن سرعت پائینی دارد.

در پروتکل پیام‌رسان RCS هنکامی که کاربر با استفاده از اپلیکیشن پیامک مبتنی بر این پلتفرم اقدام به ارسال پیام می‌کند اگر کاربر مقصد دارای اپلیکیشنی با پشتیبانی از RCS باشد می‌تواند به طور خودکار نسخه غنی‌تری از پیام را که می‌تواند شامل تصویر، لینک و .. باشد را دریافت کند و در غیر این صورت متن پیام ارسال شده را در قالب همان متن ساده دریافت خواهد کرد.

پیام‌رسان گوگل الو در ماه سپتامبر سال 2016 در حالی همراه با دستیار مجازی گوگل یعنیGoogle Assistant عرضه شدکه حضور همزمان آن در کنار گوگل هنگ‌آوتس (Google Hangouts) و برنامه پیامک اندروید مسنجر گیج‌کننده بود. اگر چه در ابتدای عرضه گوگل الو شما فقط می‌توانستید از این برنامه برای گفتگوی صوتی یا متنی با دستیار مجازی Google Assistant استفاده کنید.

منبع: Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.