هواوی معتقد است گوشی های تاشو در آینده ارزان تر از پرچمدارهای عادی فعلی خواهند شد

0

در حال حاضر گوشی تاشو هواوی ۲۳۰۰ یورو و گوشی تاشو سامسونگ ۱۹۰۰ دلار قیمت دارند که یک قیمت بسیار بالا به شمار می رود. در حقیقت برای مقایسه باید گفت که این تا ۲ با ۲.۵ برابر قیمت پرچمدارهای عادی است. هواوی اما معتقد است گوشی های تاشو در آینده ارزان تر از پرچمدارهای عادی فعلی خواهند شد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.


هواوی میت ایکس (Huawei Mate X)

ریچارد یو، مدیرعامل شرکت هواوی، اخیراً در مصاحبه خود با روزنامه آلمانی De Welt مدعی شده که در آینده‌ای نه چندان دور تولید گوشی‌هایی با صفحه‌نمایش تاشو رونق خواهد گرفت. وی همچنین مدعی شده است که گوشیهواوی میت ایکس یک نقطه عطف در شرکت متبوعش محسوب می‌شود، طوری که انتظار دارد سایر شرکت‌ها سال آینده محصولاتی با الگوبرداری از آن را راهی بازار کنند.

بخش قابل توجهی از قیمت تمام شده گوشی‌ هوشمند را نوع و کیفیت نمایشگر به کار رفته در آن تعیین می‌کند و دقیقا به همین دلیل یعنی استفاده از  از پنلی خاص، قیمت گوشی با صفحه نمایش تاشو این روزها با قیمت پرچمدارهای رایج بازار فاصله بسیاری دارد. به عنوان مثال گوشی هواوی میت ایکس حدوداً 2585 دلار قیمت‌گذاری شده است که خرید آن را صرفاً برای طیف خاصی از افراد امکان‌پذیر می‌کند.

ریچارد یو با اعلام اینکه معتقد است گوشی‌های با صفحه‌نمایش تاشو یک فناوری جدید محسوب می‌شوند و با اشاره به موضوع قیمت گوشی با صفحه نمایش تاشو ابراز امیدواری کرده که در آینده‌ای نه چندان دور شاهد تولید محصولاتی با این ویژگی و برچسب قیمتی زیر 1000 دلار و حتی 500 دلار باشیم، اطلاعاتی از زمان عرضه چنین محصولاتی ارائه نکرده اما تاکید کرده که اپل حداقل در سال 2019، آیفون با صفحه‌نمایش تاشو را راهی بازار نخواهد کرد چرا که این شرکت از قدرت ریسک‌پذیری پایینی برخوردار است!

وی همچنین از دوربین‌های باکیفیت‌تر، پشتیبانی از شبکه 5G، ارتقا عملکرد باتری و پیشرفت هوش مصنوعی به عنوان خصوصیات اصلی گوشی‌های بعدی هواوی یاد کرده و با اشاره به مشکلات موجود در بازار ایالات متحده که ناشی از اتهامات امنیتی دولت آمریکا به این شرکت است، برای حل مشکلات و ادامه همکاری با شرکت‌های آمریکایی ابراز امیدواری کرده، با این حال کار بر روی یک پلتفرم اختصاصی در جهت کاهش وابستگی به گوگل یا ویندوز 10 را رد نکرده است.

نظر شما چیست؟ به نظر می رسد که این ادعای دوری نباشد و در چند سال آتی شاهد چنین اتفاقی باشیم.

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی


نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.