همکاری سامسونگ و AMD برای استفاده از چیپست گرافیکی Radeon

0 103

چندی پیش خبر توافق “سامسونگ” با شرکت “AMD” را با هم خواندیم، سامسونگ که سازنده چیپ های اختصاصی Exynos است، تصمیم دارد تا در گوشی های هوشمند و تبلت های خود، از معماری گرافیکی AMD استفاده کند. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره همکاری سامسونگ و AMD برای استفاده از چیپست گرافیکی Radeon آن صحبت کنیم.

همکاری سامسونگ و AMD

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که سامسونگ در پی افزایش توان گرافیکی تراشه های خود، از معماری های معمول ناامید شده و تصمیم گرفت تا به جای توسعه معماری جدید، دست کم برای دو سال از ریزمعماری های AMD استفاده کند.

حال خبر می رسد که قرارداد این همکاری بین طرفین به امضاء رسیده و گوشی های Samsung Galaxy اینک در بخش آزمایش برای استفاده از تراشه های Radeon قرار گرفته اند. سامسونگ در نظر دارد تا برای سال 2021 اولین گوشی های هوشمند Galaxy را با تراشه گرافیکی Radeon راهی بازار کند. تا آن زمان مراحل طراحی، تولید و آزمایش در جریان خواهد بود.

البته نه فقط گوشی های هوشمند، بلکه انواع تبلت و حتی کروم بوک های این شرکت هم از تراشه های ترکیبی تولید سامسونگ و AMD استفاده خواهند کند. بازار گوشی های هوشمند مخصوص بازی در حال گسترش است؛ حتی ایسوس هم وارد این بازار شده و چینی ها هم از این بازار پر سود بدشان نمی آید.

سامسونگ Galaxy S10 از جمله مدل های مورد علاقه گیمرها، به دلیل استفاده از سخت افزارهای قدرتمند است. با این وجود سامسونگ در تلاش برای افزایش این سهم از بازار، به دنبال تراشه های دیگری می رود که از توان پردازشی بالاتری برخوردار باشند.

نظر شما درباره این همکاری احتمالی چیست؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.