نمونه دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی شیائومی Mi Mix Alpha را ببینید

0 859

شیائومی بار دیگر با خانواده می میکس (Mi Mix) توانست توجهات را به خود جلب کند. شیائومی می میکس آلفا یکی از یکتاترین موبایل ها از نام تا طراحی و امکانات است. هفته پیش بود که نمونه دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی شیائومی می میکس آلفا (Mi Mix Alpha) را دیدیم. امروز اما تصاویر جالبی منتشر شده که نمونه دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی شیائومی Mi Mix Alpha را نشان می دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

نمونه دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی شیائومی Mi Mix Alpha

اگر نسل اول خانواده می میکس را که در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شد، به عنوان یک محصول جذاب و دیدنی معرفی کنیم، می میکس آلفا را می‌توان به عنوان یک محصول فوق‌العاده جذاب و دیدنی معرفی کرد.

می میکس آلفا به دلیل دارا بودن نمایشگر دور تا دور به همراه دوربین سه‌گانه با لنز اصلی 108 مگاپیکسل، به عنوان برترین محصول شیائومی به بازار عرضه خواهد شد. نقطه قوت این تلفن به بخش دوربین آن مربوط می‌شود.

به تازگی، اولین نمونه تصاویر ثبت‌شده توسط دوربین این دستگاه در شبکه اجتماعی Weibo منتشر شده است. این تصاویر مربوط به رژه روز ملی استقلال چین هستند و توسط شو زی چو، رییس بخش مالی شیائومی به اشتراک گذاشته شده‌اند.

شیائومی می میکس آلفا

شیائومی می میکس آلفا به عنوان اولین گوشی جهان با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی ارایه شده است. سنسور مذکور توسط شرکت سامسونگ تولید شده و با نام ISOCELL Bright HMX 108MP در اختیار سازندگان تلفن‌های همراه قرار گرفته است.

سنسور HMX با اندازه 1/1.33 اینچ به عنوان یکی از سنسور‌های بزرگ سامسونگ در این شرکت کره‌ای ساخته شده است. با استفاده از این سنسور و اندازه بزرگ آن، نور بیشتری توسط لنز دریافت می‌شود. بنابراین، سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ با استفاده از فرآیند ادغام پیکسل‌ها (Pixel Binning) در محیط‌های کم‌نور نیز تصاویر با کیفیتی را ثبت می‌کند.

در این فرآیند، سنسور با ادغام پیکسل‌ها و استفاده از چهار پیکسل به عنوان یک پیکسل بزرگتر تصاویر باکیفیت‌تری را در محیط‌های کم‌نور ثبت می‌کند. هم‌چنین، اندازه پیکسل هر تصویر از 108 مگاپیکسل به 27 مگاپیکسل کاهش می‌یابد، اما کیفیت تصویر ثبت‌شده در محیط کم‌نور تغییری نمی‌کند تا عملکرد کلی دوربین در این محیط بهبود یابد.

نمونه تصاویر ثبت‌شده توسط دوربین 108 مگاپیکسل می میکس آلفا کمی تار به نظر می‌رسند، احتمال می‌دهیم که این موضوع به دلیل زیاد بودن میزان نور رخ داده است. علاوه‌بر این، احتمال دارد که این مسئله به دلیل عملکرد خوب دوربین در محیط‌های کم‌نور اتفاق افتاده باشد، بنابراین، نباید انتظار داشت که تصاویر ثبت‌شده توسط این سنسور در محیط‌هایی با میزان نور زیاد از کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشند. باتوجه به ثبت دو تصویر، نمی‌توان از آن‌ها به عنوان معیار ارزیابی سنسور 108 مگاپیکسل نصب‌شده برروی می میکس آلفا یاد کرد. هرچند که ما از این تلفن گران‌قیمت (بیش از 2000 دلار) انتظار بیشتری داشتیم.

شیائومی می میکس آلفا

در کنار سنسور 108 مگاپیکسلی مجموعه دوربین سه‌گانه می میکس آلفا شیائومی از یک دوربین تله‌فوتو 12 مگاپیکسل با زوم اپتیکال 2 برابری و یک لنز الترا‌واید 20 مگاپیکسل با میدان دید 117 درجه بهره گرفته شده است.

دوربین این تلفن هوشمند قادر به ثبت تصاویر ماکرو تا فاصله 1.5 سانتی‌متری است. از سایر امکانات مجموعه دوربین گوشی جدید شیائومی می‌توان به لرزشگیر اپتیکال چهار‌محوره، فوکوس لیزری و یک سنسور فلیکر اشاره کرد.

شیائومی می میکس آلفا طبعا دوربین سلفی ندارد و با چرخاندن آن می توانید به وسیله دوربین اصلی، عکاسی سلفی کنید.

امیدواریم که در بررسی‌های آینده خود، بتوانیم تصاویر حرفه‌ای را توسط دوربین می میکس آلفا ثبت کنیم. باتوجه به این که می میکس آلفا به عنوان اولین گوشی جهان از سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ بهره می‌برد، هیچ دستگاه دیگری برای مقایسه تصاویر وجود ندارد. هرچند که برخی از گوشی های فعلی از سنسور‌های کوچکتری استفاده می‌کنند و تصاویر به مراتب باکیفیت‌تری را ثبت می‌کنند، اما در این مرحله هیچ دستگاهی توانایی رقابت با می میکس آلفا را ندارد.

نظر شما درباره دوربین شیائومی می میکس آلفا چیست؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.