مایکروسافت بازی‌های آنلاین خود را از روی ویندوز حذف می‌کند

0 125

مایکروسافت قصد دارد در دو مرحله بازی‌های ویندوز که تحت وب هستند را از دسترس کاربرن خارج کند. البته این اتفاق فورا رخ نمی‌دهد و کاربران هنوز چند روزی را فرصت دارند که از انجام دادن این بازی‌ها لذت ببرند!

همان‌طور که اکثر کاربران ویندوز می دانند، مایکروسافت این سیستم عامل را به همراه چند بازی ساده منتشر می‌کند. این خصیصه سال‌های متمادی نسخۀ‌های مختلف ویندوز را در بر می‌گرفت، اما مایکروسافت به‌تازگی اعلام کرده است که به پشتیبانی از بازی‌های ویندوز خاتمه می‌دهد و نسخه‌های آنلاین را از دسترس خارج می‌کند.

همان‌طور که گفته شد، این بازنشستگی مربوط به بازی‌های آنلاین موجود در ویندوز است. از جمله این بازی‌ها می‌توان به Backgammon، Checkers ،Hearts ،Reversi ،Spades و MSN Go اشاره داشت. فاز نخست این اقدام شامل کاربران ویندوز XP و ویندوز MN می‌شود که از تاریخ 9 مرداد دیگر امکان استفاده از این عناوین را نخواهند داشت.

در مرحله دوم کاربران ویندوز 7 از تاریخ 2 بهمن ماه دیگر امکان استفاده از بازی‌های پیش‌فرض تحت وب ویندوز را نخواهند داشت. طبق گفته مایکروسافت این تصمیم با قلب‌های اندوهگین گرفته شده است، با این حال زمان آن رسیده است که منابع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود را بر روی فناوری‌های جدید سرمایه‌گذاری کنیم.

به‌طور دقیق نمی‌توان گفت که چه تعداد کاربر هنوز از این بازی‌های استفاده می‌کنند و این تصمیم می‌تواند روی آن‌ها تاثیرگذار باشد. اگرچه بازی‌های جایگزین زیادی برای انتخاب وجود دارد، اما برای کسانی که با بازی‌های ویندوز نظیر Hearts خاطره دارند، مطمئنا این یک پایان تلخ خواهد بود.

منبع: Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.