لپتاپ های هواوی با سیستم عامل لینوکس ارایه خواهند شد

0 241

حتما به موضوع تحریم هواوی توسط امریکا واقف هستید. این شرکت همواره به خودکفایی گسترده خود در زمینه سخت‌افزاری می‌بالد ولی بخش نرم‌افزار، به‌خصوص در زمینه‌ی موبایل، موضوع دیگری است. این کمپانی برای مقابله با این موضوع، مشغول بررسی سیستم‌عامل‌های جایگزین برای گجت‌های خود است و به نظر می‌رسد برای فروش برخی از مدل‌های لپ‌تاپ‌های خود در چین، قصد دارد از سیستم‌عامل لینوکس استفاده کند. لپتاپ های هواوی با سیستم عامل لینوکس ارایه خواهند شد و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ما همراه باشید.

لپتاپ های هواوی با سیستم عامل لینوکس

لپتاپ هواوی با لینوکس Deepin

برخلاف بخش موبایل که هواوی می‌تواند از اندروید بدون گوگل یا سیستم‌عامل اختصاصی خود استفاده کند، در زمینه‌ی لپ‌تاپ‌ها دست هواوی چندان باز نیست. این شرکت می‌تواند برای لپ‌تاپ‌های خود سیستم‌عامل اختصاصی توسعه دهد که اصلا کار منطقی محسوب نمی‌شود یا اینکه به ناچار از یکی از صدها توزیع لینوکس موجود بهره ببرد.

به نظر می‌رسد هواوی حداقل تا اطلاع ثانوی، تصمیم گرفته برای برخی از مدل‌های لپ‌تاپ‌های سری میت‌بوک از توزیع Deepin سیستم‌عامل لینوکس استفاده کند. در بین توزیع‌های موجود، Deepin به‌عنوان یکی از موارد دارای جذابیت بصری زیاد در نظر گرفته می‌شود. اگرچه این توزیع توسط یکی از شرکت‌های چینی خلق شده و در گذشته حاشیه‌هایی برای آن به وجود آمده است، ولی در هر صورت کاربران می‌توانند کدهای این توزیع را مشاهده و بررسی کنند.

همانطور که گفتیم، فعلا هواوی برای کشور چین این تصمیم را اتخاذ کرده و مدل‌هایی مانند میت‌بوک ایکس پرو، میت‌بوک ۱۳ و میت‌بوک ۱۴ همراه با توزیع لینوکس Deepin روانه‌ی بازار می‌شوند. در نهایت اگر تحریم‌های آمریکا علیه هواوی بلندمدت باشد، این شرکت برای دیگر کشورها هم احتمالا همین رویکرد را عملی می‌کند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید لپتاپ های هواوی با سیستم عامل لینوکس موفق خواهند شد؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.