فیلم برداری فوق آهسته هواوی میت ۳۰ پرو به ۷۶۸۰ فریم برثانیه می رسد!

0 319

دو روز دیگر گوشی‌های خانواده هواوی میت ۳۰ رسما معرفی می‌شوند اما تا حالا خبرها و تصاویر متعددی در مورد این گوشی‌ها منتشر شده است. اما حالا علاوه بر ویژگی‌های افشا شده، به نظر می‌رسد دوربین هواوی میت ۳۰ پرو از یک ویژگی بسیار جذاب در زمینه‌ی فیلمبرداری بهره می‌برد. گفته می شود که فیلم برداری فوق آهسته هواوی میت ۳۰ پرو به ۷۶۸۰ فریم برثانیه می رسد و این فوق العاده است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

فیلم برداری فوق آهسته هواوی میت ۳۰ پرو

فیلم برداری فوق آهسته هواوی میت ۳۰ پرو

سایت چینی ITHome تصویری از استند مربوط به هواوی میت ۳۰ پرو منتشر کرده و در بخشی از آن به ویژگی‌های مهم این گوشی اشاره شده است. طبق این تصویر، گوشی مذکور از فیلمبرداری اسلوموشن با سرعت ۷۶۸۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند که ۸ برابر سرعت ۹۶۰ فریم بر ثانیه موجود در گوشی‌های پرچم‌دار سونی و سامسونگ محسوب می‌شود.

چطور می شود که اینطور می شود؟

در حال حاضر، گوشی‌ها برای اینکه بتوانند فیلمبرداری اسلوموشن ۹۶۰ فریم بر ثانیه حقیقی ارائه کنند، سنسور دوربین آن‌ها باید مجهز به حافظه اختصاصی بسیار سریع باشد. اما شرکت‌هایی مانند شیائومی، Realme و هواوی اگرچه مدعی ارائه این سرعت در فیلمبرداری هستند، ولی برای عملی کردن آن از تکنیک کپی‌برداری فریم‌های فیلم استفاده می‌کنند.

به همین خاطر اگرچه در نهایت ویدیوهایی با سرعت ۹۶۰ فریم بر ثانیه نمایش داده می‌شود، ولی حدود نیمی از فریم‌ها یا حتی بیشتر از آن تکراری هستند. به همین خاطر، چنین ویدیوهایی نسبت به ویدیوهایی که به‌صورت حقیقی مبتنی بر ۹۶۰ فریم بر ثانیه هستند، کیفیت پایین‌تری دارند.

هنوز معلوم نیست که در صورت صحت داشتن این خبر، آیا هواوی از حافظه قابل توجهی برای سنسور دوربین هواوی میت ۳۰ پرو استفاده می‌کند یا اینکه می‌خواهد از همان تکنیک فریم‌های تکراری بهره ببرد. ولی به احتمال زیاد، دوربین این گوشی می‌تواند فیلمبرداری ۹۶۰ فریم بر ثانیه حقیقی را عملی کند و با تکنیک‌های نرم‌افزاری شمار این فریم‌ها به ۷۶۸۰ خواهد رسید.

طبق تصویری که از استند هواوی میت ۳۰ پرو منتشر شده، این گوشی از دو دوربین ۴۰ مگاپیکسلی، دوربین تله‌فوتو ۸ مگاپیکسلی و سنسور سه‌بعدی بهره می‌برد. در ضمن بر اساس این تصویر، هواوی میت ۳۰ پرو از باتری ۴۵۰۰ میلی‌آمپر ساعتی استفاده می‌کند که از شارژ سیمی ۴۰ وات و شارژ بی‌سیم ۲۷ وات پشتیبانی می‌کند.

نظر شما چیست؟ منتظر هواوی میت ۳۰ پرو هستید؟ این سطح از فیلم برداری حرکت آهسته واقعا بی نظیر است اما نور بسیار بسیار زیادی می خواهد.

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.