عبور سامسونگ از اپل در زمینه تولید چیپست و کسب رتبه سوم

0 30

در فصل دوم ۲۰۲۰ هستیم و کم کم آمارهای سال ۲۰۱۹ منتشر می شود. بر اساس گزارش منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی Counterpoint Research، سامسونگ در سال ۲۰۱۹ موفق شده است تا ۱۴.۱ درصد از سهم بازار پردازنده‌های موبایلی را از آن خود کند و از شرکت اپل با سهم ۱۳.۱ درصدی پیشی بگیرد. به این ترتیب شاهد عبور سامسونگ از اپل در زمینه تولید چیپست و کسب رتبه سوم هستیم. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

عبور سامسونگ از اپل در زمینه تولید چیپست

سامسونگ اگزینوس ۹۶۱۱

با توجه به آمارهای منتشر شده، سامسونگ پس از شرکت‌های کوالکام و مدیاتک با در دست داشتن به ترتیب 33.4 و 24.6 درصد از سهام بازار تراشه‌های موبایلی، با سهم 14.1 درصدی جایگاه پیشین اپل را تصرف کرده و در جایگاه سوم قرار گرفته است.

اوایل سال ۲۰۱۱ سامسونگ تصمیم گرفت تا تراشه‌های اختصاصی خود را با نام تجاری اگزینوس تولید کند و از آن‌ها در محصولات خود استفاده کند؛ البته تراشه‌های اگزینوس سامسونگ در برخی از گوشی‌های هوشمند شرکت‌های میزو و ویوو هم مورد استفاده قرار گرفته است.

البته محصولات سامسونگ تنوع بسیار زیادی دارند، به طور مثال پرچمداران این شرکت به همراه تراشه‌های اگزینوس و اسنپ دراگون به بازار عرضه می‌شوند که عمدتاً نسخه‌های اسنپ دراگون در آمریکا عرضه می‌شوند. شاید سامسونگ در جایگاه سومین تولیدکننده بزرگ پردازنده موبایلی قرار گرفته باشد، اما عملکرد پردازنده‌های سری اگزینوس آن در سال‌های اخیر ناامید کننده بوده و به هیچ وجه با نسخه‌های اسنپدراگون و سری A اپل قابل مقایسه نیست.

در حال حاضر اکثر گوشی‌های میان رده و میان رده‌های اقتصادی این شرکت به تراشه‌های اگزینوس ۹۶۱۱ و اگزینوس ۹۸۰ مجهز شده‌اند؛ اما همچنان برخی از مدل‌ها به تراشه‌های مدیاتک و کوالکام اسنپ دراگون مجهز شده‌اند.

نظر شما چیست؟ به دستگاه های مجهز به چیپست اگزینوس حس خوبی دارید؟ چرا؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.