طراحی احتمالی آیفون XI با دوربین سه‌گانه

0 18

برخی گوشی‌ها دوربین‌های دوگانه را پشت سر گذاشته‌اند و به مجموعه‌های سه‌گانه، چهارگانه و در یک مورد پنج‌گانهروی آورده‌اند. گران‌قیمت‌ترین محصول اپل اما همچنان از یک مجموعه دوگانه استفاده می‌کند. اما آیفون XI اپل احتمالا این معادله را تغییر دهد.

بر اساس گزارش Digit، شاید در سال 2019 شاهد تغییراتی در ساختار آیفون XI اپل باشیم. به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد برای محصول تازه خود یک دوربین سه‌گانه را ترتیب ببیند. البته اپل طراحی دوربین را هم تغییر خواهد داد. دوربین سوم به صورت عمودی یا افقی قرار نخواهد گرفت. اپل قصد دارد که آیفون XI با دوربین سه‌گانه را به شکل مربع اجرا کند.

بر اساس رندرهای منتشر شده، ظاهر آیفون XI اپل ما را یاد طراحی هواوی میت 20 می‌اندازد. هواوی نیز از طراحی مربعی برای دوربین سه‌گانه خود استفاده کرد. اگر دوربین در گوشه سمت چپ قرار بگیرد، ظاهر محصول کمی عجیب و غریب خواهد شد. هواوی دوربین را به وسط گوشی منتقل کرده بود.

در حال حاضر اطلاعات خاص و دقیقی از سنسورهای این گوشی موجود نیست. اما اگر با طراحی پیشین اپل جلو برویم، احتمالا دوربین‌های سمت چپ متعلق به یک دوربین معمولی و یک دوربین تله‌فوتو برای تصاویر پرتره و زوم خواهد بود. همچنین در سمت راست این مجموعه هم شاهد یک فلش LED و یک میکروفون بسیار بزرگ هستیم. سومین دوربین احتمالا یک دوربین ToF باشد. این دوربین که با نام Time of Flight شناخته می‌شود برای ساخت و ایجاد مدل‌های سه‌بعدی استفاده خواهد شد.

هنوز نه ماه تا معرفی این محصول زمان باقی مانده است. آیفون XI اپل احتمالا فعلا در مرحله تست و آزمایشات مهندسی تولید باشد. ممکن است که اپل در پایان چنین طراحی را بپذیرد و چنین طراحی را عرضه کند. با این حال شاید برخی جزئیات طی مرور زمان تغییر کند. همچنین نباید خیلی امیدوار بود و شاید این طراحی کاملا حذف شود.

 

منبع: Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.