سیستم عامل هارمونی هواوی (Huawei Harmony OS) رسما معرفی شد

0 146

ما شایعات زیادی درباره سیستم عامل اختصاصی هواوی شنیدیم و نامی که تا کنون بیشتر محتمل بود را هواوی هونگ منگ می دانستیم. حالا در کنفرانس توسعه دهندگان هواوی می بینیم که سیستم عامل هارمونی هواوی (Huawei Harmony OS) رسما معرفی شده است! در ادامه با ما همراه باشید تا درباره سیستم عامل اختصاصی هواوی صحبت کنیم.

سیستم عامل هواوی هارمونی (Huawei Harmony OS)

سیستم عامل هواوی هارمونی

سیستم عامل موسوم به Harmony OS چندین سال است که در دست توسعه است، اما اخیراً نقش اصلی را در برنامه احتمالی هواوی از زمان تصویب ایالات متحده ممنوعیت تجارت این شرکت فن آوری چینی بر عهده گرفته است. در کنفرانس توسعه دهندگان هواوی سرانجام این شرکت اولین جزئیات مربوط به سیستم عامل داخلی خود را به اشتراک گذاشت، اما این شرکت هنوز آمادگی نمایش سیستم عامل هارمونی در تلفن های هوشمند را ندارد.

فردا این شرکت سیستم عامل Harmony را از تلویزیون Honor Vision به نمایش می گذارد. در حال حاضر سیستم عامل اندروید برای گوشی های هوشمند و تبلت های هواوی و آنر استفاده خواهد شد.

سیستم عامل هارمونی هواوی

سیستم عامل Harmony مانند سیستم عامل Fuchsia در حال توسعه گوگل، مبتنی بر میکروکرنل است. هواوی می گوید این امکان انعطاف پذیری در دستگاه های مختلف را فراهم می کند و امنیت را در کلیه سناریوها بهبود می بخشد. توسعه دهندگان می توانند از کامپایلر ARK هواوی برای گردآوری کد از چندین زبان مانند C / C ++ ، Java و Kotlin برای سیستم عامل Harmony استفاده کنند

هواوی برای پشتیبانی از توسعه برنامه در انواع مختلف دستگاه‌ها، از جمله تلویزیون، کیت خودرو، تلفن های هوشمند، ساعت هوشمند و موارد دیگر از کیت توسعه دهندگان یا SDK را پشتیبانی خواهد کرد. سیستم عامل هارمونی هواوی اجازه دسترسی به روت را نمی دهد، که هواوی می گوید یک خطر امنیتی برای اندروید و سایر سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس است. هواوی دارای سطح صدور گواهینامه EAL 5+ برای سیستم عامل جدید است. سرانجام، هوآوی در آینده سیستم عامل هارمونی هواوی منبع باز یا Open Source خواهد بود.

نقشه راه سیستم عامل هواوی هارمونی

نقشه راه سیستم عامل هواوی هارمونی

کار بر روی سیستم عامل جدید از ۲ سال پیش با نسخه 1.0 میکروکرنل شروع شد. در سال ۲۰۱۹ آنها کار را تسریع کردند تا سیستم عامل بتواند روی انواع دستگاه بیشتر کار کند. هواوی می گوید نسخه 2.0 میکروکنترل آن در سال آینده منتشر می شود و نسخه 3.0 در سال 2021 وارد بازار می شود.

هواوی می گوید اکنون می توانند سیستم عامل خود را به سیستم عامل هارمونی تغییر دهند زیرا مهاجرت به دلیل ماهیت میروکرنل بسیار دشوار نیست. آنها افتخار می کنند که می توانند در مدت 1-2 روز از اندروید به هارمونی تغییر کنند.

مهاجرت از اندروید به هارمونی برای هواوی تنها ۱ تا ۲ روز زمان خواهد برد

با این حال، این شرکت تصمیم دارد در حال حاضر با توجه به شرکای موجود خود، با اندروید در تلفن های هوشمند ادامه دهد. هواوی می گوید سیستم عامل جدید آن نسل کاملاً جدیدی از سیستم عامل را نشان می دهد زیرا قابلیت هوش مصنوعی یا AI را در سناریوهای مختلف از رایانه های شخص، تبلت و سایر حوزه ها فراهم می کند.

نظر شما درباره سیستم عامل اختصاصی هواوی هارمونی چیست؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.