سومین سالانه عکس دانشجویان دانشگاه تهران

0 90

از شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷  سومین سالانه عکس دانشجویان دانشگاه تهران در تالار ایران، دانشکده هنرهای تجسمی، پردیس هنرهای زیبا برگزار می‎شود.

آثار آرام مردانی، امیر متشرعی، امیرحسین بسطامی، امیرهادی شیرزادی، باران عطائی، پویا کریم، حسین داوودی، حمید خرمی، سجاد آورند، سیده ثنا حسینی، صبا جواهریان، کاویان اسماعیلی، مسعود زراعت‎کار، مشکات طالبی و معین بهرامی در سومین سالانه عکس دانشجویان دانشگاه تهران به نمایش در می‎آید.

رامیار منوچهرزاده دبیر علمی، مشکات طالبی دبیر اجرایی این دوره و مهرداد نجم‎آبادی، مهدی وثوق‎نیا، باربد گلشیری، نجف شکری و غزاله هدایت هیئت داوران سومین سالانه عکس دانشجویان دانشگاه تهران را بر عهده دارند.

برپایی سالانه‎ی عکس دانشجویان دانشگاه تهران با فعالیت‎های داوطلبانه‎ی انجمن علمی رشته‎ی عکاسی و دانشجویان عکاسی پردیس هنرهای زیبا ممکن شده است.

تلاش شده با تغییراتی این دوره از سالانه در مسیری حرفه‎ای قرار گیرد و به این دلیل در انتخاب داوران و شیوه‎ی ارائه‎ی عکس رویکردی متفاوت نسبت به گذشته اتخاذ شده است.

برپایی نشست با حضور عکاسان و اساتید عکاسی درباره‎ی مسائل و دغدغه‎های مشترک دانشجویان عکاسی پیش بینی شده است که برنامه آن بزودی اعلام می‎شود.

این دوره از سالانه با حمایت کارگاه تصویر تهران، گالری و آموزشگاه آریا، نشر نظر، نشر حرفه هنرمند، کارگاه چاپ عکس آریا، مجله‎ی آنگاه و مجله‎ی بخارا برگزار می‎شود.

برنامه‎ی نشست‎های سومین سالانه عکس دانشجویان دانشگاه تهران

در شش نشستی که شامل نمایش فیلم نیز می‎شود، مهمان‎هایی از جمله مهرداد نجم‎آبادی، مهران مهاجر، مهدی مقیم‎نژاد، هادی آذری، نیما علیزاده، امیرعلی قاسمی، پرهام تقی‎اف، حمیدرضا کرمی، باربد گلشیری، مهدی وثوق‎نیا، نجف شکری و غزاله هدایت حضور دارند.

۱۷ آذر، ساعت ۱۴، اولین روز از سومین سالانه‎ی عکس دانشگاه تهران خواهد بود که نمایشگاه به همراه پخش مستندی در یادبود دکتر هادی شفاییه افتتاح خواهد شد.

یکشنبه ۱۸ آذر با دو نشست که ابتدا در ساعت ۱۴ شهرام انتخابی به موضوع «تفاوت میان تحصیلات آکادمیک در داخل و خارج ایران» می‎پردازد و سپس در ساعت ۱۶ مهران مهاجر و مهرداد نجم‎آبادی به صحبت درباره‎ی نمایشگاه «رجیوامیلیا» در ایتالیا خواهند نشست.

روز دوشنبه ۱۹ آذر از ساعت ۱۴ به «مشکلات فضای آکادمیک عکاسی در ایران» اختصاص خواهد یافت که با پخش مستند دانشجویی با حضور نمایندگان انجمن‎های علمی دانشجویی عکاسی دانشگاه‎های تهران، هنر، آزاد و سوره همراه خواهد شد. در این نشست مهدی مقیم‎نژاد، رامیار منوچهر زاده و هادی آذری این مسئله را مورد نقد قرار می‎دهند.

کارگاه تصویر تهران که چاپ و چیدمان آثار این رویداد را بر عهده داشته است سه‎شنبه ۲۰ آذر ماه ساعت ۱۴، مخاطبان را با «روش‎های نوین چاپ و ارائه‎ی اثر» آشنا خواهد کرد. موضوع نشست بعدی در ساعت ۱۶، «عکاسی معاصر ایران» با حضور امیرعلی قاسمی، پرهام تقی‎اف و حمیدرضا کرمی است.

در روز چهارم و آخر نمایشگاه، ۲۱ آذرماه، مهرداد نجم‎آبادی، غزاله هدایت، مهدی وثوق‎نیا، باربد گلشیری و نجف شکری از ساعت ۱۱ صبح به نقد و بررسی نمایشگاه خواهند پرداخت و در انتهای روز از ساعت ۱۶ تا ۱۸ اختتامیه‎ برگزار خواهد شد.

سومین سالانه‎ی عکس دانشجویان دانشگاه تهران از تاریخ ۱۷ تا ۲۱ آذرماه در ساختمان تجسمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار می‎شود.

خبرهای بعدی را می‎توانید از سایت عکاسی و صفحه‎ی اینستاگرام سومین سالانه عکس دانشجویان دانشگاه تهران دنبال کنید.

منبع: Akkasee

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.