رقیب جدید FaceID؛ ال جی G8 تینکیو به حسگر تشخیص چهره 3D مجهز می شود

0 52

پس از فراگیر شدن سنسور اثر انگشت در تلفن های هوشمند، صنعت موبایل حالا به سمت استفاده از فناوری تشخیص چهره سه بعدی متمایل شده و ال جی نیز در همین راستا، امروز اعلام کرد پرچمدار بعدی این شرکت تحت عنوان «G8 تینکیو» به تکنولوژی مذکور مجهز خواهد شد.

طبق اظهارات کمپانی، حسگر تشخیص چهره 3D (که توسط شرکت آلمانی Infineon Technologies ساخته شده) در G8 تینکیو کنار دوربین سلفی قرار خواهد گرفت. این سنسور برای شناسایی اجسام از متد ToF یا زمان پرواز استفاده می کند؛ بدین معنی که پرتو فروسرخ را منتشر کرده و با محاسبه زمان رفت و برگشت آن، فاصله نقاط مختلف جسم (چهره) تا حسگر را تخمین زده و با کمک دوربین سلفی، تصویر دقیقی را از آن ترسیم می کند.

ال جی معتقد است از آنجایی که آلودگی های نوری در کیفیت عملکرد فناوری جدید خللی ایجاد نمی کنند، سنسور مورد بحث نرخ تشخیص موفق بالایی خواهد داشت و برای استفاده در مواردی مانند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ایده آل خواهد بود.

حسگر جدید که شرکت آلمانی آن را «REAL3» می نامد، برای باز کردن قفل صفحه نیز به کار گرفته خواهد شد و برای ثبت سلفی های طبیعی تر نیز به دوربین جلو کمک خواهد کرد.

لازم به ذکر است که پس از معرفی فناوری FaceID توسط اپل، رقبای اندرویدی نمونه های مخصوص به خود را روانه بازار کردند که در این میان می توان به هواوی ویو 20 (که از این تکنولوژی در ماژول دوربین اصلی استفاده می کند) و نسخه دو نمایشگر گوشی Vivo Nex اشاره کرد.

گفتنی است پرچمدار ال جی G8 تینکیو در نمایشگاه MWC بارسلونا و در تاریخ 5 اسفند معرفی می شود و طبق شایعات، به نمایشگر اضافی قابل جدا شدن و رابط کاربری مبتنی بر ژست های حرکتی مجهز خواهد بود.

منبع: Digiato


نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.