رزبری پای از ماژول برد دوربین 12 مگاپیکسلی با قیمت 50 دلار رونمایی کرد

0 109

رزبری پای یک شرکت مطرح در دنیای فناوری است که به تازگی تصمیم گرفته از یک برد دوربین جدید رونمایی کند که قابلیت‌های عکس‌برداری مناسبی دارد و یک وسیله مناسب برای علاقه‌مندان به دنیای کامپیوتر محسوب می‌شود.

برد دوربین جدید رزبری پای را با عنوان یک دوربین با کیفیت بالا (High Quality Camera) معرفی کرده که یک سنسور 12.3 مگاپیکسلی سونی IMX477 با اندازه پیکسل 1.55 میکرومتر دارد.

این اولین باری نیست که با برد دوربین رزبری پای روبرو می‌شویم، با این حال تمام آن‌ها در گذشته به دوربین کوچکتر، با رزولوشن پایین‌تر و لنز با فوکوس ثابت مجهز شده بودند.

برد دوربین جدید رزبری پای از لنزهای قابل تعویض پشتیبانی می‌کند

دوربین با کیفیت بالای رزبری پای از لنزهای قابل تعویض C و CS پشتیبانی می‌کند و امکان تغییر فوکوس برای کاربران فراهم شده است. لنز قابل اتصال CS 6 میلی‌متری با قیمت 25 دلار و لنز C 16 میلی‌متری با قیمت 50 دلار فروخته می‌شود.

این برد به صورت پیش فرض قابلیت نصب لنزهای CS را دارد، اما یک مبدل برای لنزهای C برای آن درنظر گرفته شده است. در حقیقت می‌توانید به راحتی لنزهای متنوع را به این برد وصل کنید که مثال می‌توان به لنز کانن 70-200 میلی‌متر با دریچه دیافراگم f/2.8 اشاره کرد.

کاربران رزبری پای از ماژول دوربین برای پروژه‌های خود استفاده می‌کنند که این پروژه‌ها می‌تواند بسیار متنوع باشد. شما می‌توانید از آن برای سیستم‌های امنیتی یا حتی پهپادها استفاده کنید. رزبری پای راهنمای جدید خود برای استفاده از دوربین همراه با پای را منتشر کرده که می‌توانید فایل PDF آن را به صورت رایگان دریافت کنید.

دوربین High Quality با تمام کامپیوترهای رزبری پای از 1 تا مدل B سازگار است. اگر نیاز به دوربین ارزان‌تری دارید، رزبری پای همچنان به فروش ماژول دوربین 8 مگاپیکسلی خود ادامه می‌دهد، البته برای خرید دوربین جدید آن باید 50 دلار هزینه بپردازید.

منبع:‌ Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.