چگونه سیم کارت دوم گوشی خود را رجیستر کنیم؟

0

سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی برای آخرین بار به گوشی‌های مسافری دوسیم‌کارته که فقط یکی از شناسه‌های خود را در سامانه گمرک وارد کرده‌اند، مهلت زمانی کوتاهی داده تا نسبت به ثبت و فعال کردن شناسه دوم اقدام کنند. این اقدام برای رجیستری سیم کارت دوم تمام گوشی‌هایی که تاکنون رجیستر نشده‌اند نیز انجام شدنی است.

برای فعال‌سازی دومین شناسه در سامانه همتا، ابتدا باید وارد سامانه همتا شوید و برای ورود سریع‌تر شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. سپس کدی که برای شما ارسال می‌شود را به همراه کدی که در تصویر نمایش داده می‌شود را وارد کنید.

در صفحه اول یا همان «مدیریت دستگاه‌ها» سه گزینه اصلی وجود دارد که شما باید گزینه «افزودن دستگاه» را انتخاب کنید. توجه کنید اگر پیش از این یک شناسه را ثبت کرده باشید، در همین صفحه شناسه قبلی به شما نمایش داده می‌شود.

حالا باید کد IMEI را وارد کنید. همانطور که در همین صفحه گفته شده‌است درصورتی‌‌که دستگاه شما چند سیم کارته باشد، سامانه به طور خودکار درخواست می‌کند که سایر شناسه‌ها را نیز وارد کنید.

با ثبت کد IMEI اول این پیام نمایش داده می‌شود.

با وارد کردن دومین IMEI  و ثبت آن مراحل درخواست رجیستری تکمیل می‌شود.

در انتها نیز دو شناسه ثبت شده تلفن همراه شما و مدل آن نمایش داده خواهد شد.

نکته دیگر آنکه درصورتی‌که دستگاه شما دو اسلات (دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم‌کارت) است اما پیغام مربوطه نمایش داده نمی‌شود و شما نمی‌توانید شناسه (IMEI)، دوم دستگاه‌تان را به همتا اظهار کنید یا اینکه دستگاه شما تک اسلات است اما سامانه از شما، شناسه (IMEI)، دوم را می خواهد، با مرکز پاسخ‌گویی سامانه همتا با شماره ۰۹۶۳۶۶ تماس گرفته و مشکل را مطرح کنید.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.