دوربین هواوی پی 40 پرو مطابق انتظار بر صدر جدول بنچمارک دوربین DxOMark تکیه زد!

0 108

سری گوشی‌های هوشمند پی هواوی به لطف دوربین خود همیشه ظرفیت بالایی را در عکس‌برداری با نور کم و قابلیت بزرگنمایی نشان داده است. سری پی 40 هواوی نیز به مانند گذشتگان خود، روی کاغذ از مشخصات عالی دوربین برخوردار است. و حالا بررسی موسسه معتبر بنچمارک دوربین DxOMark نشان می‌دهد که پی 40 پرو هواوی بهترین دوربین را در میان گوشی‌های هوشمند حالا حاضر بازار دارد.

بر اساس نتایج منتشر شده، هواوی پی 40 پرو توانسته امتیاز 128 را در آزمایش‌های DxOMark به دست آورد و با 4 امتیاز اختلاف نسبت به اوپو فایند ایکس 2 پرو، جایگاه نخست را در رتبه‌بندی این شرکت کسب کند که کمتر از یک ماه است که بر این جایگاه تکیه زده بود.

DxOMark در بخش تصویر، نمره 140 و در بخش ویدیو، نمره 105 را به گوشی پرچمدار هواوی داد که هردو نمره، رکورد جدیدی محسوب می‌شوند.

نتایج بررسی دوربین هواوی پی 40 پرو در بنچمارک DxOMark

بر اساس نتایج این بررسی، گوشی هوشمند پی 40 پرو دامنه پویای فوق عریض، جزییات بسیار خوب در طیف‌های متوسط و بلند و جزییات مناسب در تصاویر بوکه را ارائه می‌دهد. DxOMark همچنین با تمجید از عملکرد بزرگنمایی خودکار و نورگیری در شب می‌گوید که پی 40 پرو به خصوص در عکاسی شب بهتر از سایر دستگاه‌ها عمل کرده است.

با این حال، همه‌چیز درباره گوشی پی 40 پرو عالی نیست. DxOMark این گوشی را به خاطر وجود نویزهای کروما و نبود جزییات مناسب چهره‌ها در تصاویر گرفته‌شده با حالت شب مورد انتقاد قرار داده است.

DxOMark همچنین، مواردی را درباره کاهش کیفیت تصویر در نور زیاد، رندرکردن غیر دقیق رنگ و تعادل رنگ سفید ذکر کرده است که گاهی عملکرد این گوشی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

فناوری فیوژن در دوربین هواوی پی 40 پرو

هواوی هنوز از فناوری فیوژن تصویر برای دامنه‌های بزرگنمایی متوسط استفاده می‌کند، قبل از آن‌که به دوربین پریسکوپ برای زوم‌های 5 برابری تغییر حالت دهد.

در اصل، فناوری فیوژن از اطلاعات دوربین پریسکوپ برای مرکز تصویر در دامنه‌های بزرگنمایی متوسط بهره می‌برد در حالی‌که، دوربین اصلی را برای پرکردن جزییات در لبه‌های تصویر به کار می‌گیرد.

این دو تصویر بزرگنمایی‌شده را از گوشی‌های پی 40 پرو (سمت چپ) و شیائومی می 10 پرو (سمت راست) بررسی کنید. آزمایش‌های DxOMark نشان می‌دهد با اینکه مرکز تصویر گرفته شده با پی 40 پرو شارپ است، اما جزییات کناره‌های تصویر در مقایسه با می 10 پرو هنوز لنگ می‌زند.

جالب است بدانید گوشی هوشمند پی 40 پرو پلاس از یک دوربین زوم دوم نیز برای بزرگنمایی‌هایی با دامنه کوتاه استفاده می‌کند. با این حال، می‌توانید دو تصویر برش‌خورده زیر را با هم مقایسه کنید تا بهتر متوجه تفاوت‌هایشان بشوید (تصویر می 10 پرو تغییر اندازه داده شده تا با تصویر پی 40 پرو هماهنگ شود).

در بخش فیلمبرداری، می‌توان گوشی پی 40 پرو را به خاطر تثبیت، رنگ‌های زنده در همه موقعیت‌ها، طیف پویای عریض و عملکرد زوم خودکارش مورد ستایش قرار داد. با این حال، انتقادهایی به وجود نویز در نور کم، تفاوت‌هایی در شارپ‌بودن فریم‌های مختلف و تعادل رنگ سفید در چراغ‌های تنگستنی وارد است.

در نهایت، DxOMark درباره عملکرد دوربین‌های پی 40 پرو این‌گونه نتیجه می‌گیرد: «به طور خلاصه، دوربین هواوی پی 40 پرو، شکست سختی به رقبای خودش تحمیل می‌کند. در حال حاضر، اگر بهترین دوربین موجود در یک گوشی هوشمند را می‌خواهید، هیچ جایگزین بهتری وجود ندارد.»

منبع: Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.