دلیل نسبت تصویر ۲۱:۹ گوشی های سونی و زمان عرضه موبایل 5G این شرکت در مصاحبه یکی از مدیران ژاپنی

0

اکسپریا ۱ (Xperia 1) در کنار دو میان رده اکسپریا ۱۰ و ۱۰ پلاس با نسبت تصویر عریض ۲۱:۹ ارایه شدند. این سوال های زیادی برای کاربران ایجاد کرد که چرا سونی اینقدر از ناچ دوری کرده و با عدم وجود ناچ، نسبت تصویر عریض ۲۱:۹ را انتخاب کرده است. سوال اصلی اما این است که زمان عرضه موبایل 5G سونی چه وقت خواهد بود. دلیل نسبت تصویر ۲۱:۹ گوشی های سونی و زمان عرضه موبایل 5G این شرکت در مصاحبه یکی از مدیران ژاپنی مشخص شده و در ادامه با هم آن را مرور می کنیم، با ما همراه باشید.

در مصاحبه ای که وب‌سایت اندرویدپیت با یکی از مدیران سونی به نام Yosuke Someya سه سوال ویژه می پرسد که شامل دلیل استفاده از نمایشگر ۲۱:۹ و حضور تیم آلفا پشت صحنه دوربین سه گانه می شود در کنار آن ها این پرسش که موبایل 5G سونی چه زمانی به بازار خواهد رسید؟

چرا نسبت تصویر ۲۱:۹ ؟

در پاسخ به این سوال که مصاحبه کننده می خواهد بداند چنین تصمیمی چقدر به کاربر عادی ارتباط دارد، خیلی از شما کاربران و همراهان ترنجی قطعا پاسخ این سوال را می دانید. پاسخ Yosuke Someya نیز نزدیک به آن چیزی است که ما می دانیم. او دو دلیل برای این انتخاب برمی‌شمرد.

اولین دلیل استفاده از نسبت تصویر ۲۱:۹ در سه موبایل جدید سونی از جمله اکسپریا ۱، اکسپریا ۱۰ و اکسپریا ۱۰ پلاس را می توان در این دید که آن ها می خواستند نمایشگر بزرگتری را درون یک بدنه باریک ارایه کنند. این دلیل لزوما کافی نیست چون اگر اینطور باشد شما باید عریض ترین نمایشگرها را روی موبایل استفاده کنید تا عرض دستگاه کم باشد اما قطر آن بیشتر شود.

دلیل دوم اما دلیل اینکه عریض بودن نمایشگر به ۲۱:۹ رسیده است را مشخص تر می کند. دلیل دوم که به نظر من دلیل اصلی است، نسبت تصویر سینمایی بوده و شما با این نسبت تصویر می توانید محتوای ویدیویی سینمایی را پیکسل به پیکسل ببینید و هیچ کادر سیاهی اطراف آن نباشد. این انتخاب خوبی است اما به شرطی که محتوای ۲۱:۹ پیدا کنید! در این زمینه مصاحبه کننده با طعنه می گوید که “هالیوود از شما متشکر خواهد بود.”

همچنین او معتقد است که به جز نسبت تصویر، پنل نمایشگر سونی بازتولید رنگ دقیق تری خواهد داشت و طیف رنگی بهتری ارایه می نماید. اینجا مصاحبه کننده خیلی متمرکز بر اینکه آیا “کاربر عادی” متوجه این دید شما می شود یا نه، سوال می پرسد و سونی معتقد است که بله، متوجه می شود.

مصاحبه کننده می پرسد که این نسبت تصویر در طراحی دستگاه نیز تاثیر ویژه می گذارد و نقطه مرکزی طراحی شما بوده است. سونی می گوید که همینطور بوده و آن ها سطح قاب پشتی را مسطح هم طراحی کرده اند تا سازگاری بیشتری داشته باشد.

دوربین سه گانه اکسپریا ۱

دوربین سه گانه اکسپریا ۱ حالا با تیم آلفا سونی توسعه داده می شود و آن ها خیلی مفتخر به این هستند که شما با داشتن اکسپریا ۱می توانید مانند یک دوربین حرفه ای فیلم برداری، خاطرات خود را ثبت کنید.

همچنین درباره فوکوس روی چشم صحبت می شود که اکسپریا ۱ بتواند تصویر بسیار شارپی از چهره شما را ارایه کند. این اولین بار در دنیا است که چنین فناوری روی موبایل استفاده می شود.

مصاحبه کننده دوباره با طعنه می پرسد که “هر کاربری می تواند با اکسپریا ۱ مثل فیلم های هالیوودی فیلم برداری کند؟” و سونی می گوید تقریبا!

اینجا سوال می شود که چرا اکسپریا ۱ را در MWC 2019 معرفی کرده اید و اواخر بهار به بازار می رسد؟ Yosuke Someya می گوید که ما زمان بیشتری برای ارایه اکسپریا ۱ نیاز داریم.

زمان عرضه موبایل 5G سونی

همانطور که احتمالا شما انتظار دارید،‌ پاسخ این پرسش که زمان عرضه موبایل 5G سونی چه زمانی خواهد بود را از زبان Yosuke Someya ارایه نشد اما این تردید خود نشان می دهد که احتمالا سال ۲۰۱۹ سالی که سونی گوشی 5G ارایه کند نباشد، هر چند آن ها نمونه اولیه چنین دستگاهی را تولید کرده اند.

نام گذاری جدید سونی برای موبایل های جدیدش سوال برانگیز بود که پاسخ سونی پیرامون مشخص کردن تعهد آن ها به بخش موبایل و استفاده از فناوری های جدید در این دستگاه هاست.

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.