تیکه فوجی فیلم به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی شیائومی می نوت ۱۰

1 2,414

می دانیم که دوربین های موبایل در فاصله کانونی خود و شرایط نوری روز با توجه به پردازش های پس از ثبت تصویر می توانند برای دوربین های حرفه ای خط و نشان بکشند اما در شرایط نوری ضعیف (که البته جدیدا پیشرفت های خوبی داشته اند ولی فقط برای عکس هایی که برای شبکه اجتماعی مناسب است و نه چاپ یا استفاده حرفه ای) و در دیگر فاصله های کانونی بسیار محدودند. با این وجود دوربین های موبایل پیشرفت می کنند و ناامید نمی شوند. این پیشرفت تا جایی است که شاهد دوربین پنج گانه ۱۰۸ مگاپیکسلی شیائومی هستیم. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره تیکه فوجی فیلم به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی شیائومی می نوت ۱۰ صحبت کنیم.

تیکه فوجی فیلم به شیائومی

تیکه فوجی فیلم به شیائومی

مشخصا یکی از دیگر از مواردی که موبایل ها را به این محدودیت در کیفیت محصور کرده است، اندازه حسگر تصویر آن هاست. در سال های گذشته اندازه حسگر تصویر موبایل ها واقعا پیشرفت کرده است اما حقیقت این است که فکر نمی کنم با این فرم فکتور موجود هیچ وقت شاهد قرار گرفتن حسگر تصویر بزرگتر از حدی که فعلا به آن رسیده اند، وجود داشته باشد.

فوجی فیلم در پستی در شبکه اجتماعی چینی تیکه معناداری به شیائومی و دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی اش می اندازد و حد و حدود را مشخص می کند.

همانطور که در بزرگنمایی تصویر پست منتشر شده، به عنوان تصویر اصلی این مطلب می بییند، فوجی فیلم در نهایت ظرافت گوشه ای پایین سمت چپ حسگر تصویر دوربین مدیوم فرمت بدون آیینه GFX 100 خود را با ابعاد حسگر تصویر دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی شیائومی لکه دار کرده است. این می خواهد به ما بگوید که شیائومی روی چه مساحت حسگر تصویر عکاسی بالای ۱۰۰ مگاپیکسلی را ارایه کرده است و فوجی فیلم در چه مساحتی!

برای اینکه شرایط بیشتر برای شما روشن شود باید بدانید که دوربین مدیوم فرمت فوجی فیلم GFX 100 با حسگر تصویری به ابعاد ۳۲.۹ در ۴۳.۸ میلی متری عکس های ۱۰۲ مگاپیکسلی می گیرد اما شیائومی می نوت ۱۰ با حسگر تصویر ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ ISOCELL Bright HMX به ابعاد بسیار کوچک تر (قطر حسگر تصویر بنابر اعلام سامسونگ ۱/۱.۳ اینچ با نسبت تصویر ۴:۳ و ابعاد حدودی ۱۱.۴۶ در ۱۵.۲۸ میلی متر محاسبه شده بر اساس اندازه ۱/۱.۳۳ اینچ که قطر حسگر تصویر سامسونگ است) ارایه می شود.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که تیکه فوجی فیلم به شیائومی صحیح است؟ از نظر تکنیکال که کاملا صحیح است و به نظر من نیاز بود که کاربران بدانند دوربین موبایل ۱۰۸ مگاپیکسلی با دوربین های غول پیکر و گران قیمت بالای ۱۰۰ مگاپیکسلی خیلی متفاوت است!

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

1 نظر
  1. علیرضا عظیمی می‌گوید

    در متن به جای سانتی متر برای دوربین گوشی نباید بنویسید میلی متر!؟ ۱۱ در ۱۵ سانتی متر سنسور گوشی؟

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.