بهترین روش برای تعویض لنز دوربین

3

یکی از بزرگترین مزیت های دوربین های DSLR این است که می توانید با توجه به موقعیتی که دارید و عکسی که می خواهید بگیرید لنز دوربین خود را تغییر دهید، اما برای اینکه بتوانید بدون لطمه زدن به لنز و یا اجزاء داخلی دوربین لنز را تعویض کنید باید به نکاتی توجه کنید که هر عکاسی باید این نکات را بداند. در ادامه این مطلب نحوه صحیح تعویض لنز را به صورت گام به گام به شما آموزش خواهیم داد.

قدم اول

در فضا های خاکی این کار را انجام ندهید. ترجیحاً سعی کنید در فضا های بسته و یا در چادر یا هر پناهگاه دیگری این کار را انجام دهید، تا باد خاک و کثیفی را وارد دوربین نکند و به سنسور دوربین آسیبی وارد نشود.

قدم دوم

دوربین خود را به پشت بر روی سطحی نرم قرار دهید، مانند پالتو یا کیف دوربین برای اینکه از LCD دوربین محافظت کنید و با هر دو دست می توانید لنز دوربین را تعویض کنید.

قدم سوم

لنزی که می خواهید تعویض کنید را نزدیک به دوربین بگذارید تا از زمان باز بودن دریچه لنز دوربین کم کنید و احتمال وارد شدن خاک به داخل دوربین را کم کنید.

قدم چهارم

تعویض لنز دوربین

با استفاده از دست چپ خود دکمه رها کردن لنز را فشار دهید، و با استفاده از دست راست لنز را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و لنز را بردارید.

قدم پنجم

لنز را کنار بگذارید. دریچه محافظ موجود بر روی لنز دیگر را بردارید و بر روی لنزی که برداشته اید ببندید.

قدم ششم

برای وصل لنز های Canon EF و لنز های شرکت های متفرقه، نقطه قرمز رنگ روی لنز را بر روی نقطه قرمز رنگ موجود روی بدنه دوربین قرار دهید. برای نصب لنز های EF-S، باید مستطیل های سفید رنگ موجود روی لنز و دوربین را بر روی هم منطبق کنید. همین کار را برای تعویض لنز دوربین های دیگر هم باید انجام دهید.

قدم هفتم

لنز را جا بیاندازید و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید، تا زمانی که صدای کلیک آن را بشنوید. درپوش روی لنز را بردارید و دوربین آماده عکاسی است!

منبع: yphc.ir

3 نظرات
 1. مهرداد دهکردی می‌گوید

  اصلا روش خوبی نبود. بهترین راهش اینه که دوربین رو وارونه و خلاف جاذبه زمین نگه داریم که گرد و خاک وارد دوربین نشه نه اینجوری که بیشترین گرد و غبار با پای خودش وارد رپبدنه خواهد شد.

 2. عکاس حرفه ایی می‌گوید

  آموزش اشتباه هست باید دوربین را در جهتی نگه دارید که ال سی دی به سمت بالا باشد

 3. saja می‌گوید

  رو به بالا قرار دادن دوربین خود باعث مستعهد بود ورود غبارهای پراکنده در محیط و نشتن بر روی سنسور خواهد گردید.
  اینگونه نیست؟
  با تشکر

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.