بنچمارک آیفون ۱۱ با اپل A13 بایونیک موبایل های اندرویدی را تحقیر کرد!

0 269

سالهاست که اپل در زمینه بنچمارک چیپستهای موبایلی‌اش بی رقیب بوده و خودش رکورد خودش را بهبود می بخشد. در مراسم معرفی آیفون ۱۱ دوبار درباره چیپست اپل A13 صحبت شد و تمرکز روی افزایش قدرت و کاهش مصرف بود. با انتشار اولین بنچمارک اپل A13 و آیفون ۱۱ این ادعا ثابت می شود. بنچمارک آیفون ۱۱ با اپل A13 بایونیک موبایل های اندرویدی را تحقیر کرد و در ادامه آن هم درباره آن صحبت می کنیم، با ما همراه باشید.

بنچمارک آیفون ۱۱ با اپل A13

همینطور که در بنچمارک آیفون ۱۱ با اپل A13 شاهد هستید، امتیاز تک هسته ای فوق العاده حدود ۵۵۰۰ را شاهدیم که تا کنون هیچ چیپست موبایلی نزدیک آن هم نشده است. در بخش چند هسته ای نیز امتیاز ۱۳۷۶۹ یک امتیاز فوق العاده است که آن هم توسط موبایل دیگری تجربه نشده است.

این بنچمارک آیفون ۱۱ توسط چیپست ۶ هسته ای اپل A13 و ۴ گیگابایت حافظه رم ثبت شده که نشان قدرت بالای چیپست و بهینه بودن سیستم عامل دارد.

حالا می فهمیم که چرا اپل گفت چیپست اپل A13 بایونیک با سریع ترین CPU و GPU معرفی شده است. پیش از این خواندیم که یکی از مهم‌ترین دستاوردهای چیپست اپل ای ۱۳ کمک به افزایش چشم‌گیری دوام باتری دستگاه‌های قدرت گرفته از آن است. پیش از این، طبق آمار و ارقام ارائه شده توسط شرکت‌های سازنده چیپست، هر سال شاهد بهبود 15 الی 20 درصدی میزان مصرف انرژی تراشه‌های پرچمدار در مقایسه با قبل بودیم، اما اپل ادعا می‌کند به لطف پیشرفت 40 درصدی میزان مصرف انرژی Apple A13 Bionic، اکنون باید از آن به عنوان بهینه‌ترین تراشه دنیا یاد کرد.

روی هم رفته، به ادعای سازنده، اپل ای ۱۳ مجهز به سریع‌ترین پردازنده و پردازشگر گرافیکی (موبایل) بوده و در عین حال، مصرف انرژی آن نیز در مقایسه با بهترین تراشه‌های دنیا در حال حاضر بسیار کمتر است.

تنها به خاطر بهینه بودن چیپست اصلی، دوام باتری آیفون ۱۱ پرو حدود چهار ساعت و دوام باتری آیفون ۱۱ پرو مکس حدود پنج ساعت افزایش پیدا کرد! اگر در تست‌های باتری عملی دو گوشی جدید اپل واقعا چنین نتیجه‌ای حاصل شود، باید آن‌ها را جزو بهترین گوشی های هوشمند بازار از نظر میزان دوام باتری خطاب کرد.

نظر شما درباره بنچمارک اپل A13 و آیفون ۱۱ چیست؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.