باتری مک بوک پرو آتش گرفت

0 171

چند ماه پیش بود که اپل فراخوانی را با هدف تعویض باتری معیوب برخی از مک بوک پرو‌های ۱۵ اینچی منتشر کرد و از کاربران درخواست کرد که دستگاه خود را برای تعویض رایگان باتری به مراکز خدمات رسمی اپل تحویل دهند. حال یکی از مک بوک پرو‌های مجهز به باتری معیوب در فلوریدا آمریکا آتش گرفته است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

آتش گرفتن باتری مک بوک پرو اپل

اپل در تاریخ 20 ژوئیه به خریداران مدل‌های مشخصی از مک بوک پرو ۱۵ اینچی اخطار داده بود که باتری دستگاه آن‌ها دچار مشکل فنی است و امکان آتش گرفتن این باتری‌ها بسیار بالا است. حال سهل انگاری و بی توجهی یکی از مالکان مک بوک پرو ۱۵ اینچی کار دستش داده و در نهایت باتری معیوب آن موجب آتش گرفت مک بوک پرو شده است.

این کاربر تصاویری را از مک بوک پرو اپل منتشر کرده است که در آن شاهد سوختگی شدید و از بین رفت کامل این لپ‌تاپ هستیم؛ این موضوع نشان می‌دهد که نگرانی و هشدار اپل در خصوص معیوب بودن باتری برخی از مک بوک پروهای 15 اینچی درست بوده و کاربران باید هرچه زودتر برای تعویض باتری دستگاه خود اقدام کنند. استیون گاگنی مالک مک بوک پرو آتش گرفته در فلوریدا آمریکا زندگی می‌کند و به تازگی تصاویر مربوط به مک بوک آتش گرفته خود را در فیس‌بوک به اشتراک گذاشته است.

این کاربر مدعی شده است که در تاریخ 17 ژوئن زمانی که در تخت خود خواب بوده و ناگهان متوجه صدای جرقه و بوی دود مواد پلاستیکی می‌شود و ناگهان متوجه می‌شود دستگاه مک بوک پرو بر روی میز آتش گرفته است. خوشبختانه این اتفاق در زمان کار با مک بوک پرو اتفاق نیفتاده است و صدمه جانی به این فرد وارد نشده است. به گفته استیون صفحه نمایش لپ‌تاپ بسته بوده و این دستگاه در حالت نیمه خاموش قرار داشته و به شارژر متصل بوده است.

به گفته استیون او همیشه مک بوک پرو خود را در کنار مدارک و دفترهای کاغذی خود قرار می‌دهد، اما به طور اتفاقی آن شب این دستگاه در جوار مدارک کاغذی نبوده است و این یک خوش شانسی بزرگ است، زیرا آتش گرفتن مدارک کاغذی می‌توانست موجب گسترش آتش سوزی و خسارت‌های بیشتری شود. در تصاویر منتشر شده شاهد حفره‌ای در قسمت باتری مک بوک هستیم که به خوبی نشان می‌دهد دلیل آتش گرفتن این دستگاه افزایش شدید دمای باتری بوده است.

نظر شما درباره آتش گرفتن باتری مک بوک پرو چیست؟ شما مک بوک پرو دارید؟ بهتر است مراقب باشید.

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.