ایرپاد اپل ۵۰ درصد بازار هندزفری های کاملا بی‌سیم را در دست دارد

0 204

اپل با آیفون ۷ از جک ۳.۵ میلی متری صدا خداحافظی کرد و با آیفون X با تبدیل آن درون جعبه هم وداع گفت. در نتیجه کاربران این برند که البته دست و دل‌باز هم هستند، به ایرپاد رجوع کردند. اپل با فروش ۶۰ میلیونی ایرپاد توانسته حداقل ۵۰ درصد بازار هندزفری های کاملا بی‌سیم را در اختیار خود بگیرد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره موفقیت ایرپاد اپل در سال ۲۰۱۹ صحبت کنیم.

ایرپاد اپل

البته از آنجا که اخیرا ایرپاد پرو نیز به این عرصه راه پیدا کرده، مشخص نیست که اکثر سهم این بازار که به اپل اختصاص پیدا کرده، مربوط به کدام سری است.

گزارش جدید Strategy Analytics  حاکی از آن است که اهالی کوپرتینو در حال حاضر، بازار هدفون‌های بی سیم را در اختیار خود گرفته اند. ایرپاد سری یک، اولین محصول اپل در این حوزه در سال ۲۰۱۶ معرفی و روانه بازار شد. در ابتدا، تمامی اهالی دنیای تکنولوژی، زبان طراحی ایرپادها را به سخره گرفتند، اما هم اینک اکثر شرکت‌های تولید کننده لوازم جانبی، سعی در الهام گرفتن از سبک و سیاق طراحی آن دارند.

ایرپاد اپل همچنین در آخرین بررسی‌ها، در لیست ۱۰ محصول برتر دهه گذشته نیز قرار گرفت. از آنجا که استفاده از محصولات بی سیم رفته رفته در حال گسترش است، تولید کنندگان هدفون‌های وایرلس نیز در تلاش هستند تا تعداد گجت‌های خود در این زمینه را افزایش دهند.

همان طور که اشاره شد، اپل در حال حاضر ۵۰ درصد بازار هدفون‌های وایرلس را در دست گرفته و سامسونگ و شیائومی به ترتیب با کمتر از ۱۰ درصد، در جایگاه دوم و سوم ایستاده‌اند.

Strategy Analytics بر این باور است که تا سال 2024، تعداد هدفون‌های بی‌سیم در سراسر دنیا به 100 میلیارد عدد خواهد رسید. از آنجا که اپل در سال گذشته توانسته به فروش 60 میلیونی دست پیدا کند و سهم 50 درصدی از این بازار را نیز در اختیار دارد، لذا سهم تمامی شرکت‌های فعال در این زمینه به صورت مشترک، به 60 میلیون عدد رسیده است.

از آنجا که به عرضه نسل سوم ایرپادها نزدیک می‌شویم و از طرف دیگر اپلی‌ها تکنولوژی این محصولات را به هدفون‌های Beats نیز اضافه کرده‌اند، لذا باید منتظر ماند و دید که در آینده، چه داستان‌هایی برای هدفون بی سیم این کمپانی پیش خواهد آمد.

نظر شما چیست؟ شما هندزفری کاملا بیسیم دارید؟ نظر شما درباره این فناوری چیست؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.