دوربین سه‌گانه اکسپریا ایکس زد 4 سونی با سنسور 52 مگاپیکسلی رکوردشکنی خواهد کرد!

0

بخش موبایل شرکت سونی همیشه و با وجود مشکلات مختلف روی سیاست‌های خود پافشاری زیادی داشته است؛ سیاست‌هایی که این‌روزها چندان جواب نمی‌دهد. در رویداد MWC 2019 انتظار می‌رود که گوشی هوشمند اکسپریا ایکس زد 4 حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد و شاید در نهایت این گوشی بتواند سری اکسپریا را دوباره روی زبان‌ها بیاندازد.

برخلاف موفقیت در بازار رقابتی دوربین‌های دیجیتالی، سونی در زمینه دوربین روی گوشی‌های هوشمند به شدت از رقبا عقب افتاده است. موضوع از این قرار است که سونی سنسورهای بسیار موفق خود در اختیار گوشی‌های هوشمند سایر شرکت‌ها قرار می‌دهد و شاهد موفقیت آن‌ها است اما گوشی‌های هوشمند خود این شرکت از وجود چنین سنسورهایی بی‌بهره هستند.

البته گوشی اکسپریا ایکس زد 4 می‌تواند این روند را تغییر دهد. این گوشی نه تنها دارای یک دوربین اصلی سه‌گانه خواهد بود بلکه یکی از سنسورهای این دوربین سه‌گانه از نظر مگاپیکسل تاکنون در بین گوشی‌های هوشمند بی‌سابقه بوده است. تا الان بیشترین میزان مگاپیکسل را با 48 مگاپیکسل روی گوشی آنر ویو 20 شاهد بوده‌ایم که باز هم ساخته شرکت سونی است اما یکی از سنسورهای گوشی جدید سونی 52 مگاپیکسلی خواهد بود که دارای دریچه دیافراگم f/1.6 است. همچنین همانطور که اشاره شد این سنسور تنها نیست و یک سنسور 16 مگاپیکسلی در بالا و یک مورد 0.3 مگاپیکسلی در پایین آن قرار گرفته تا به تجربه‌ای بهتر از عکس‌برداری با این گوشی کمک کنند.

با در نظر گرفتن این دوربین سه‌گانه می‌توان اطمینان داشت که گوشی هوشمند اکسپریا ایکس زد 4 پرچمدار سونی موبایل در سال 2019 خواهد بود. نظر شما در مورد دوربین این گوشی چیست؟

منبع: Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.