اپل 683 میلیون دلار به سامسونگ به خاطر کاهش درخواست نمایشگر OLED پرداخت می‌کند

0 196

اپل و سامسونگ در زمینه‌های مختلف مانند نمایشگر گوشی با هم همکاری دارند. در آخرین قسمت از همکاری دو شرکت، اپل 983 میلیون دلار به سامسونگ پرداخت کرده است.

همکاری اپل و سامسونگ مدتی است که جریان دارد. این دو شرکت مشکلات کلی با یکدیگر دارند. هر دو چندین سال در دادگاه‌ها با هم درگیر بودند و به دنبال جریمه یکدیگر بودند. اما اپل متوجه شده که در برخی زمینه‌ها مانند نمایشگر OLED نیازمند کمک سامسونگ است. بر اساس گزارشات حالا در طول سه ماهه سوم امسال، شرکت اپل مجبور شده که غرامت 683 میلیون دلاری به سامسونگ داشته باشد.

همکاری اپل و سامسونگ

این غرامت بابت نمایشگرهایی است که اپل نتوانسته سفارش بدهد!. ماجرا اینجاست که همکاری اپل و سامسونگ بر پایه تولید و خرید نمایشگر است و هر دو شرکت در قرارداد خود بر روی یک میزان فروش هدف‌گذاری و بر روی یک رقم سفارش توافق کرده‌اند. اما حالا این میزان برآورده نشده و اپل موفق نشده این میزان نمایشگر را از سامسونگ خریداری کند چرا که فروش آیفون کاهش یافته و بدین ترتیب تولید آن هم کاهش خواهد یافت و به همین خاطر اپل باید طبق قرارداد به سامسونگ مبلغی جداگانه که یک جریمه مشخص شده در قرارداد است را پرداخت کند.

افت در سوددهی

این حجم از درآمد برای سامسونگ خوشحال‌کننده و امیدوارکننده خواهد بود. در طول این سه ماهه، پیش‌بینی می‌شود که سامسونگ 56 درصد کاهش سود عملیاتی داشته باشد و با این مبلغ پرداختی اپل به سامسونگ می‌تواند امیدوار باشد که بخشی از این کاهش سود را جبران کند.

بخش الکترونیک سامسونگ، احتمالا یک سری افت در سوددهی را تجربه کند. با اینکه این شرکت موفق شده از اپل جریمه دریافت کند اما به خاطر جنگ تجاری چین و آمریکا، سه ماهه دوم این شرکت سوددهی کمتری را تجربه کرده. همین جنگ تجاری باعث شده که انواع و اقسام تجارت‌ها مانند تجارت پردازنده‌ها در سرتاسر جهان با مشکل مواجه شود.

به هر حال، سوددهی این سه ماهه حدود 5.6 میلیارد دلار پیش‌بینی شده. سامسونگ تا ماه دیگر اطلاعات بیشتری را منتشر خواهد کرد. به گفته سامسونگ، پرداخت اپل به این شرکت در گزارشات فعلی منعکس شده و همین باعث شده که عملکرد شرکت بهبود پیدا کند.

منبع: Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.