اپل سیری را برای پاسخ دادن به سوال‌های کاربران در مورد ویروس کرونا آپدیت کرد

0 26

اگر از جمله کسانی هستید که علایم کرونا را در خود مشاهده می‌کنید و یا سوالاتی پیرامون این ویروس برایتان پیش آمده است می‌توانید حالا با آپدیت سیری از این دستیار صوتی برای کمک به خود استفاده کنید.

طبق گزارش منتشر شده توسط CNBS اپل این به‌روزرسانی سیری را به کمک اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها و هم‌چنین سرویس بهداشت عمومی ایالات متحده انجام داده است.

کاربران حالا می‌توانند با گفتن عبارت “Hey Siri, do I have coronavirus?” سوالات خود پیرامون ویروس کرونا را از سیری بپرسند. سیری کاربران را با پرسیدن چند سوال برای گرفتن کمک‌های پزشکی راهنمایی می‌کند. این سوالات به علایم کرونا ویروس نظیر تب، سرفه خشک و تنگی نفس مربوط می‌شود.

اگر پاسخ شما نشان دهد علایم شدید و تهدید کننده زندگی را دارید، سیری به شما توصیه می‌کند که سریعا با اورژانس تماس بگیرید و کمک‌های پزشکی را دریافت کنید. اگر شما علایم مربوط به کرونا را داشته باشید اما زندگی شما در خطر نباشد، سیری می‌گوید که در خانه بمانید و تماس خود با افراد را قطع کنید. البته در صورت بدتر شدن علایم باید خود را یک پزشک برسانید.

برای افرادی که ممکن است علاقه‌مند باشند از خانه با یک پزشک در ارتباط باشند، سیری چندین اپلیکیشن برای این منظور را معرفی می‌کند. آپدیت سیری در حال حاضر تنها برای کاربران ایالات متحده در دسترس است و مشخص نیست در چه زمانی برای سایر کاربران نیز منتشر می‌شود.

اپل از جمله شرکت‌هایی است که با شیوع ویروس کرونا مجبور شد ابتدا فروشگاه‌های خود در کشور چین و سپس تمام فروشگاه‌های خود در سراسر جهان را به مدت نامعلوم تعطیل کند.

منبع: Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.