اپلیکیشن‌هایی برای صرفه‌جویی و مدیریت مصرف دیتا در اندروید

0 11

برای مدیریت مصرف دیتا راه‌های زیادی وجود دارد. ساده‌ترین راه این است که وقتی به همه کارهایتان رسیدید، خودتان گوشی را کنار بگذارید. ولی امان از دنیای فریبنده اینترنت که گاهی انسان را چنان در خودش غرق می‌کند که گذر زمان و خالی شدن جیب‌ها را متوجه نمی‌شود.

در چنین مواقعی است که باید به زور و اجبار متوسل شوید. در ادامه اپلیکیشن‌هایی را معرفی می‌کنیم که شما را وادار به مدیریت مصرف دیتا و صرفه‌جویی در اینترنت می‌کنند. اگر می‌خواهید هزینه‌های خرید بسته‌های اینترنتی (که اخیرا به طرز ناخوشایندی گران شده‌اند) را کاهش دهید، مقاله ما را تا انتها بخوانید.


DataEye

اگر آنقدر خوش شانس نبوده‌اید که اندروید پای برای موبایل‌تان عرضه شود، حتما نیم نگاهی به DataEye داشته باشید. درست مثل Digital Wellbeing در آخرین ویرایش سیستم عامل اندروید، این اپلیکیشن امکاناتی کافی برای مدیریت مصرف دیتا در اختیارتان قرار می‌دهد.

دیتا آی ضمن نمایش مصرف لحظه‌ای دیتا، دقیقا به شما می‌گوید که هر اپلیکیشن در یک بازه مشخص چند مگابایت (یا گیگابایت) داده مصرف کرده. به جز این می‌توانید اپ‌های فعال در پس زمینه را هم ببندید تا برای همگام‌سازی بدون اجازه شما دیتا مصرف نکنند.

تمام کاری که دیتا آی انجام می‌دهد همین است و در آن خبری از تنظیمات متعدد و پیچیده نیست. شاید همین سادگی بیش از حد کمی توی ذوق‌تان بزند، خصوصا زمانی که می‌فهمید در نسخه رایگان باید تبلیغات گوشه و کنار اپ را هم تحمل کنید.

دانلود از Google Play

 

Datally

Datally از هر جنبه یک اپلیکیشن کامل و یک راه چاره درست و حسابیست. هم میزان مصرف تک تک اپلیکیشن‌ها را به شما نشان می‌دهد و هم می‌تواند برای آن‌ها محدودیت مصرف بگذارد.

اما به غیر از این، دیتالی یک سری امکانات اضافه هم دارد که استفاده از آن‌ها خالی از لطف نیست. به عنوان مثال، Bedtime Mode شب‌ها به طور خودکار اینترنت شما را قطع کند. یک حالت Emergency Bank هم وجود دارد که برای به قول معروف “روز مبادا” اندکی دیتا برایتان ذخیره می‌کند که بتوانید کارهای مهم‌تان را راه بیندازید.

اعمال محدودیت مصرف دیتای روزانه و نمایش میزان مصرف در ویجت‌های شناور هم از دیگر قابلیت‌های خوب دیتالی هستند. ضمنا در اپلیکیشن خبری از تبلیغات نیست که یکی از مزایایش به شمار می‌آید.

دانلود از Google Play

دانلود از کافه بازار

 

GlassWire

GlassWire هم در نقش مدیریت مصرف دیتا عالی ظاهر می‌شود و هم در حفظ امنیت. به غیر از نمایش گراف زنده از مصرف دیتای اپلیکیشن‌ها، گلس وایر مواردی که مصرف دیتای مشکوکی دارند را هم برایتان مشخص می‌کند.

بنابراین می‌توانید برای بلاک کردن یا حذف کامل آن‌ها تصمیم‌گیری کنید. نکته قوت اپلیکیشن بدون شک رابط کاربری بسیار زیبا و در عین حال ساده برای انجام کار است که همین موضوع آن را به یکی از اپ‌های محبوب رسانه‌های تکنولوژی تبدیل کرده.

از گلس وایر می‌توانید به رایگان استفاده کنید، هر چند نسخه پرمیومی هم وجود دارد که با خرید آن سطح دسترسی‌تان به امکانات اپلیکیشن بیشتر می‌شود.

دانلود از Google Play

دانلود از کافه بازار

 

مرورگرهای دارای دیتا سیور

مرورگرهایی مثل گوگل کروم، خودشان یکی از عوامل مهم مصرف دیتا و البته مصرف زیاد باتری هستند. بنابراین سازندگان این اپلیکیشن‌ها با علم بر این موضوع، یکی دو سالی است که راهکارهایی برای کاهش مصرف دیتا ارائه می‌کنند.

یکی از این راهکارها حالت Data Saver درون‌برنامه‌ای است که هم اکنون در مرورگرهایی مثل گوگل کروم، UC Browser، اپرا مینی و مرورگر فینیکس ارائه می‌شود. با فعالسازی این حالت، دیگر تصاویر وبسایت‌ها در رزولوشن کامل بارگذاری نمی‌شوند و همین فشرده‌سازی می‌تواند در کاهش مصرف دیتای شما مؤثر باشد.

مدیریت مصرف دیتا با نصب اپلیکیشن‌های Lite

نسخه Lite اپلیکیشن‌ها دو کاربرد مجزا دارند: یکی این که مصرف دیتا را کاهش می‌دهند و دیگری این که حتی در گوشی‌های میان‌رده با سخت‌افزار ضعیف هم اجرای درست و بی‌نقصی دارند.

بنابراین با نصب‌شان می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. بسیاری از اپلیکیشن‌های محبوب مثل یوتیوب، اینستاگرام، اسکایپ، اسپاتیفای و جیمیل تا امروز نسخه لایت خود را منتشر کرده‌اند تا جمع بزرگ‌تری از افراد را به سوی خود بکشانند.

 

منبع: Digiato

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.