ادغام سونی موبایل در بخش های دوربین و سرگرمی

1 100

حدس های زیادی درباره آینده سونی موبایل زده می شود و با عملکردی که خیلی قابل دفاع نیست، آن ها هر روز بیشتر از دیروز بازار را از دست می دهند. امروز خبر می رسد که ژاپنی ها ادغام سونی موبایل در بخش های دوربین و سرگرمی را انجام خواهند داد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

ادغام سونی موبایل در بخش های دوربین و سرگرمی

ادغام سونی موبایل

سونی به دنبال ایجاد تغییر و تحولات اساسی در برخی قسمت هاست و به همین منظور بخش های موبایل، دوربین و سرگرمی خانگی را در هم ادغام می کند. از ۱۳ فروردین ۹۹ این سه بخش تحت نام «Sony Electronics Corporation» فعالیت خواهند کرد.

گفته می شود که تمامی فعالیت های بخش های فروش جهانی و مارکتینگ، تولید، لجستیک، خرید و مهندسی بخش های یاد شده جهت حضور قدرتمندتر و افزایش سودآوری با هم ترکیب می شوند.

پس از اجرا شدن این تصمیم، بخش های موبایل، دوربین، تلویزیون و تجهیزات صوتی خانگی سونی تحت کنترل یک کمپانی فعالیت می کنند. هدف از این ادغام برقراری هماهنگی بهتر میان محصولات مرتبط، بهینه سازی ساختار درونی شرکت و حضور قوی تر در رقابت اعلام شده است.

بخش Sony Interactive Entertainment که وظیفه تولید پلی استیشن و توسعه بازی ها را بر عهده دارد، تنها بخشی است که همچنان به شکل مستقل به فعالیت ادامه می دهد. این موضوع به دلیل عملکرد بسیار خوب این قسمت در سال های اخیر بوده است.

بخش های دیگر از جمله سنسور تصویر و تجهیزات حرفه ای سونی که شامل دوربین های استودیویی، تجهیزات پخش و غیره می شود، نیز همچنان به شکل مستقل به فعالیت خود ادامه خواهند داد. کسب و کارهای دیگر سونی یعنی بخش های موزیک و فیلم، پزشکی و مالی نیز شامل این تصمیم نمی شوند.

سونی درباره این ادغام گفت:

از طریق تأسیس شرکت الکترونیک سونی، سونی نه تنها عملکرد یکپارچه مشاغل EP&S را تسریع می کند، بلکه هدف آن نیز بهینه سازی ساختار سازمانی، استعداد و سبد تجارت خود و در عین حال افزایش رقابت و ایجاد مشاغل جدید است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این ادغام به سونی کمک می کند تا شرایط را بهتر کند؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

1 نظر
  1. محمود می‌گوید

    شعار همونه، سونی برای زندگی 😍

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.