آپدیت iOS 13.4 و iPadOS 13.4 اپل رسماً منتشر شد

0 72

اپل آپدیت iOS 13.4 و همچنین آپدیت iPadOS 13.4 را شب گذشته منتشر کرد که پشتیبانی کامل از ماوس و ترک پد را به آی پد، اشتراک پوشه درایو آی کلود، 9 حالت جدید مموجی و موارد دیگر را به دستگاه‌ها اضافه می‌کند.

احتمالاً بزرگترین ویژگی در این آپدیت‌ها پشتیبانی از ماوس و کیبورد در آپدیت iPadOS 13.4 باشد که اپل هفته گذشته آن را همزمان با معرفی آی پد پرو 2020 و صفحه کلید جانبی آنها موسوم به مجیک کیبورد آن را معرفی کرد.

ویژگی پشتیبانی از ماوس در آپدیت  iPadOS 13.0 معرفی شد اما در آپدیت iPadOS 13.4  تغییراتی کرده است. تمامی آی‌پدهای مجهز به آپدیت iPadOS 13.4 از این ویژگی پشتیبانی خواهند کرد و با مجیک ماوس 2 و مجیک ترک پد 2 اپل و همچنین ترک‌پد و ماوس شرکت‌های دیگر نیز کار خواهند کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید عرضه شده در آپدیت iOS 13.4 و همچنین آپدیت iPadOS 13.4 امکان به اشتراک‌گذاری یک فولدر در قالب یک لینک از داخل آی‌کلود است که تا دیگران بتوانند به آنچه در آن پوشه هستند دسترسی پیدا کنند و تغییرات را در زمان واقعی مشاهده کنند.

البته این ویژگی سال‌هاست در سایر پلتفرم‌های ذخیره‌سازی مانند دراپ باکس و گوگل درایو عرضه شده است. این ویژگی قرار بود با آپدیت iOS 13 عرضه شود اما تا فصل پاییز به تاخیر افتاد تا نهایتا با تاخیر دوباره با این آپدیت عرضه شود.

این آپدیت همچنین شامل نه حالت مموجی جدید، نوار ابزار به‌روز شده در برنامه Mail هنگام مشاهده ایمیل و سایر ویژگی‌ها و در عین حال رفع برخی اشکال‌ها است.

منبع: Farnet

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.