آخرین کارخانه سامسونگ در چین تعطیل شد

0 450

سامسونگ چند ماه پیش تولید محصولات خود را در کارخانه هویژو چین متوقف کرده بود و حالا رویترز گزارش داده است که این شرکت آخرین کارخانه فعال خود در چین را به‌طور کامل تعطیل کرده است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره تعطیلی آخرین کارخانه سامسونگ در چین صحبت کنیم.

تعطیلی آخرین کارخانه سامسونگ در چین

در سال ۲۰۱۷ کارخانه هویژو ۶۴ میلیون گوشی تولید کرده بود و این بخش قابل توجهی از خروجی ۳۹۴ میلیونی سامسونگ در سراسر جهان در آن سال بود. در سال ۲۰۱۱ این کارخانه ۷۰ میلیون گوشی تولید کرده بود، در حالیکه دیگر کارخانه سامسونگ در تیانجین ۵۶ میلیون گوشی ساخته بود. کارخانه تیانجین سال گذشته و پیش از هویژو تعطیل شد.

البته این بدان معنی نیست که سامسونگ قصد خروج از بازار چین را کرده باشد. این شرکت همچنان به فروش محصولات خود در کشور چین ادامه خواهد داد. با این حال، وجود رقیبان قدرتمندی از سرزمین چین که سهم سامسونگ در این بازار را به‌شدت کاهش داده‌اند به غول کره‌ای از نظر اقتصادی این توان را نمی‌دهد که گوشی‌های خود را در این کشور تولید کند.

سهم سامسونگ در بازار چین به ۱ درصد کاهش پیدا کرده و دلیل این موضوع اینست که کاربران چینی برای خرید محصولات اقتصادی از برندهای محلی استفاده می‌کنند و در صورتیکه قصد خرید یک گوشی پرچمدار را هم داشته باشند انتخاب آنها یا هوآوی است و یا اپل. این اطلاعات توسط پارک سونگ-سوون، یکی از تحلیلگران Investment & Securities منتشر شده است.

قرار است که تجهیزات تولید از کارخانه هویژو به کارخانه‌های دیگر سامسونگ در نقاط دیگر جهان منتقل شود. غول کره‌ای فناوری جهان در حال توسعه ظرفیت تولیدات خود در کشورهایی مانند هند و ویتنام است و این تصمیم با توجه به هزینه پایین‌تر ساخت در آن نقاط گرفته شده است.

سامسونگ امیدوار به فروش گوشی‌های ODM

البته با وجود تمامی این تفاسیر ممکن است که میزان فروش سامسونگ در چین به واسطه دستگاه‌های ODM در آینده افزایش پیدا کند. گلکسی A6s اولین گوشی ODM سامسونگ بود و پس از آن گلکسی A10s معرفی شد. گوشی‌های ODM به محصولاتی گفته می‌شود که توسط کارخانه‌ای به غیر از سامسونگ (یا هر شرکت دیگری) اما تحت لایسنس آن تولید می‌شوند. به عنوان مثال A10s توسط کارخانه چینی Jianxing Yongrui Electron Technology تولید شده است. پیش از این سامسونگ اعلام کرده بود که قصد دارد 40 میلیون گوشی ODM به‌4روش برساند.

سامسونگ تنها برند معروفی نیست که دست به تعطیلی کارخانه‌های خود در چین زده است. پیش از این، در اوایل سال جاری نیز سونی کارخانه تولید گوشی هوشمند خود در پکن را تعطیل کرد.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید تولید به صورت ODM کیفیت را در همان سطح قبلی نگاه می دارد؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.